Tomasz Ziniewicz

Advisor and sales leading transformation programs for Polish companies

Aleksander Waśko

Absolwent Politechniki Rzeszowskiej (rok 1999) w katedrze automatyki wydziału elektrycznego. Specjalista ds. otwartych hybrydowych środowisk obliczeniowych.

Obecnie pełni funkcję Advisor and sales leading transformation programs for Polish companies w Kyndryl Poland Sp. z o.o. Spółka wyodrębniła się z obszaru usług zarządzania infrastrukturą IT firmy IBM. Poprzednio zatrudniony za stanowisku Dyrektora ds. otwartych hybrydowych rozwiązań chmurowych w IBM Polska i kraje bałtyckie. W ramach pełnionych obowiązków doradzał klientom korporacyjnym w opracowaniu i wdrożeniu strategii transformacji, opartej na najnowocześniejszych osiągnięciach techniki i nauki.

W latach 2000-2020 pracował w grupie ORANGE Polska, w której awansował do stanowiska Dyrektora ds. Rozwiązań Biznesowych. Odpowiadał za obsługę oraz doradztwo dla klientów kluczowych w segmencie finanse i ubezpieczenia. W ramach pełnionych stanowisk specjalizował się w usługach komunikacyjnych oraz środowiskach informatycznych klasy Data Center, Rozwiązaniach Chmurowych oraz CyberSecurity.

Prywatnie angażuje się propagowanie programu edukacyjnego o nazwie P-TECH adresowanego dla uczniów szkół technicznych. Interesuje się nowymi technologiami co sprawia, że praca jest jednocześnie pasją. Do jego najnowszych zainteresowań należą: nauczanie poznawcze, sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe oraz otwarte hybrydowe rozwiązania wielochmurowe.

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2