Grzegorz Sowa

Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny w SoftSystem Sp. z o. o.

Grzegorz Sowa

Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Od ponad 20 lat związany z firmą SoftSystem, liderem na rynku europejskim w zakresie tworzenia i obsługi laboratoryjnych systemów oraz usług informatycznych dla placówek medycznych, działających głównie na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Australii.

Karierę zawodową zaczynał jako programista oraz architekt systemów IT w Stanach Zjednoczonych, następnie zarządzał działami Projektów, Badań i Rozwoju. Od 2016 r. kieruje SoftSystem jako Dyrektor Operacyjny. W pracy docenia przede wszystkim innowacyjność oraz efektywne wykorzystanie nowych technologii dla poprawy warunków życia i zdrowia, a także personalizacji usług medycznych.

W 2019 r. sfinalizował projekt budowy Centrum Badawczo Rozwojowego Technologii Medycznych ICT w Rzeszowie, gdzie prowadzone są prace badawcze nad połączeniem sztucznej inteligencji i genetyki, w celu leczenia i zapobiegania chorobom współczesnej cywilizacji.

Menedżer, uczestnik szkoleń oraz międzynarodowych kursów dotyczących zarządzania organizacją i personelem, projektami oraz ryzykiem. Coach i certyfikowany Scrum Master, a prywatnie pasjonat sportów, czynnie uprawiający tenisa ziemnego i koszykówkę, a także miłośnik wycieczek górskich oraz fotografii.

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2