Aleksander Waśko

Dyrektor Banku PKO BP – oddział 1 w Rzeszowie

Aleksander Waśko

Dyrektor dużej instytucji bankowej w Rzeszowie. Wcześniej przez 11 lat Dyrektor Centrum Korporacyjnego Citi Handlowy SA w Rzeszowie, a poprzednio 7 lat pracował w amerykańskim Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych Pioneer SA, gdzie zaczynał od tworzenia Biura w Rzeszowie, a później odpowiedzialny był za zarządzanie sprzedażą funduszy inwestycyjnych przez Biura Maklerskie na stanowisku Dyrektora Departamentu Dystrybucji Zewnętrznej w Warszawie. W tym czasie bezpośrednio odpowiadał za wprowadzenie na rynek polski pierwszego funduszu, inwestującego oszczędności polskich Klientów zagranicą – Pioneer Fundusz Amerykański.

W Citi Handlowy uczestniczył w pracach Zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie Banku do uzyskania nagrody EFQM (European Foundation for Quality Management) – Bank otrzymał tę nagrodę jako pierwszy w Polsce w 2004r. Uznaniem m.in. tej pracy było uzyskanie tytułu Vice President w Citigroup w USA.

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Uczestnik kursów organizowanych przez Chiltern Consultancy International, Door, Centrum Promocji Kadr, Europejski Instytut Rozwoju Kadr, a także w ramach Citigroup – „Risk Management” – Warszawa – szkolenie dotyczące analizy ryzyka kredytowego Przedsiębiorstw; „ Foundations of Corporate Finance”- Istambuł – Turcja oraz „ Corporate Finance Management” – Londyn – Wielka Brytania. Publikował artykuły w lokalnej prasie rzeszowskiej na tematy finansowe ( „ Nowiny”, „ Wiadomości Małopolskie”), a także w Zeszytach Naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu – „ Ocena ryzyka w ubezpieczeniu kredytu kupieckiego”. Od ponad 10 lat jest Członkiem Podkarpackiego Klubu Biznesu, zrzeszającego znaczących Przedsiębiorców z Podkarpacia. Od 2001r. współpracownik Fundacji im. Kronenberga, która wspiera działania edukacyjne w Polsce, także szkoły, uczelnie w Rzeszowie. Od 2013r. Członek Zarządu Fundacji Szpitala im. św. Ojca Pio w Sędziszowie Młp. W 2011r. został odznaczony przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego Orderem „ Za zasługi dla Bankowości Polskiej”.

Czy wiesz, że Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie należy do czołówki najlepszych uczelni w Polsce? Oferujemy kształcenie praktyczne, dostosowane do trendów panujących na rynku pracy. Badania dowodzą, że nasi absolwenci szybko znajdują dobrze płatną pracę i są zadowoleni ze studiów.

ul. mjr. Henryka Sucharskiego 2