Światowy lider technologiczny BorgWarner Poland Sp. z o.o. organizuje 9 marca na Podkarpaciu całodniowe spotkanie dotyczące możliwości rozpoczęcia kariery zawodowej w tym przedsiębiorstwie pn. „BorgWarner Day”. Firma już teraz oferuje szanse na zatrudnienie zwłaszcza studentom studiów kierunków informatycznych, ekonomicznych czy technicznych. W „BorgWarner Day” może wziąć udział jedynie 20 osób.

BorgWarner Poland Sp. z o.o. jest częścią amerykańskiego lidera technologicznego działającego w branży motoryzacyjnej. Firma kilka lat temu otworzyła nowoczesny zakład produkcyjny w podrzeszowskiej Jasionce w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym, a kilka tygodni temu rozpoczęła nowy wymiar współpracy z WSIiZ w Rzeszowie, polegający na wspólnym uruchomieniu prestiżowej specjalność Analityka IT w biznesie, na studiach II stopnia na kierunku Informatyka.

„BorgWarner Day”, odbędzie się 9 marca br. roku w siedzibie firmy w podrzeszowskiej Jasionce w godz. 9.00-16.30. Uczestnicy spotkania będę mieć okazję porozmawiać z menedżerami firmy i poznać wybrane jednostki organizacyjne przedsiębiorstwa. Anna Ledwożyw – Senior HR Manager przestawi strukturę organizacyjną firmy, Mariusz Penar – Manager IT/Campus BR zaprezentuje dział IT, Marek Ryczko – Operations Manager zapozna uczestników z obszarem produkcji, a Paweł Cięszczyk – Finance Director opowie o dziale finansów. W programie zaplanowano również prezentację Centrum Technicznego oraz Magazynu Turbo. Szczegółowy plan „BorgWarner Day” zostanie przedstawiony osobom, które zakwalifikują się na spotkanie.

Warto zaznaczyć, że BorgWarner Poland Sp. z o.o. i WSIiZ w Rzeszowie kilka tygodni temu rozpoczęły nowy wymiar współpracy, polegający na wspólnym uruchomieniu specjalności „Analityka IT w biznesie” na studiach II stopnia na kierunku Informatyka. Celem tej współpracy jest m.in. wykształcenie grupy ekspertów, którzy będą mogli wesprzeć rozwój firmy. Jeszcze można rozpocząć studia w tym zakresie, a są one idealnym startem dla przyszłej kariery, gdyż oparte są w dużej mierze o kompilację wiedzy teoretycznej, którą daje WSiIZ i praktycznych umiejętności, w które studentów wyposaży BorgWarner. Rekrutacja na studia II stopnia, na specjalność Analityka IT w biznesie trwa do 31 marca br. Podania na studia można składać w Dziale Rekrutacji WSIiZ.

Organizowany już za kilka dni „BorgWarner Day” to szansa na ciekawe zatrudnienie na Podkarpaciu w innowacyjnej firmie o światowej marce. Spotkanie kierowane jest głównie do studentów ostatnich semestrów studiów I stopnia, w tym kierunków informatycznych, ekonomicznych oraz technicznych, którzy mają zmysł analityczny i chcą go rozwijać. Ważna jest również chęć podnoszenia swoich kwalifikacji m.in. poprzez potencjalne zainteresowanie podjęciem dalszego kształcenia w istotnych dla firmy obszarach. – Nie ukrywamy, że zależy nam na tym, aby w BorgWarner Day wzięły udział osoby, które w kwietniu rozpoczną studia na specjalności Analityka IT w biznesie. Decyzja o wyborze tej nowej specjalności we WSIiZ może być pierwszym krokiem w kierunku rozpoczęcia pracy w BorgWarner. Na najlepszych studentów WSIiZ czekają dwuletnie staże, podczas których zapoznają się z funkcjonowaniem firmy, zdobędą doświadczenie i mogą liczyć na zatrudnienie – Mariusz Penar, Manager IT/Campus BRM.

W spotkaniach weźmie udział jedynie 20 osób, o udziale decydować będzie kolejność zgłoszenia. Udział w „BorgWarner Day” można potwierdzić tutaj.