Tadeusz Ferenc

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Tadeusza Ferenca
Prezydenta Rzeszowa w latach 2002 – 2021.

To duża strata nie tylko dla Rzeszowa – miasta tak bardzo ukochanego przez Prezydenta – ale również dla naszej uczelni. Odszedł wybitny Samorządowiec, ale przede wszystkim wspaniały Człowiek i nasz Przyjaciel.

Prezydent Tadeusz Ferenc był zawsze otwarty na sprawy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i wspierał nas nawet w najśmielszych planach rozwoju. Dobrze rozumiał, że przyszłością miasta są ludzie młodzi, ambitni, otwarci na zmiany i wyzwania.

Rzeszów pod zarządem Prezydenta Ferenca umocnił swoje atuty jako ważny ośrodek akademicki i kulturalny, a przede wszystkim jako miasto zwrócone w przyszłość.

W 2016 r. Senat Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nadał Tadeuszowi Ferencowi Medal Zasłużony dla WSIiZ w Rzeszowie – Bene Meritus de Academia za wyjątkowe zaangażowanie w działalność na rzecz aktywizacji gospodarczej i obywatelskiej miasta Rzeszowa, skuteczną promocję i budowanie wizerunku regionu w skali krajowej oraz wspieranie i podejmowanie licznych inicjatyw na rzecz rozwoju  środowiska akademickiego.

Tadeusz Ferenc odbiera Medal Zasłużony dla WSIiZ w Rzeszowie – Bene Meritus de

Osiągnięcia i sukcesy Pana Prezydenta są znane i cenione w skali całej Polski, zaś naszą akademicką powinnością jest wdzięczność za jego niezłomność, obywatelską energię i lokalny patriotyzm. Działania Pana Prezydenta są i zawsze będą dla nas inspiracją. Śp. Tadeusz Ferenc wielokrotnie udowodnił, że nawet najbardziej ambitne wizje są możliwe do urzeczywistnienia dzięki konsekwentnej pracy i umiejętności wykorzystania bogatego miejscowego potencjału.

Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego
 wyrazy współczucia i wsparcia w tych trudnych chwilach składają

Władze i Społeczność Akademicka
Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

***

Władze samorządowe i mieszkańcy Rzeszowa pożegnają zmarłego Prezydenta w trakcie uroczystości pogrzebowych, które odbędą się w piątek, 2 września br. Rozpocznie je o godzinie 13:00 Nabożeństwo Żałobne w Katedrze Rzeszowskiej Najświętszego Serca Pana Jezusa przy al. Generała Władysława Sikorskiego 21. Pożegnanie zmarłego odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym – Rzeszów Wilkowyja przy ul. Cienistej. Początek uroczystości zaplanowano na godz. 15.00.