Spotykają się tam najwybitniejsi amerykańcy badacze spuścizny autora Bycia i czasu oraz wybrani goście z całego świata.
W kwietniu bieżącego roku dr Magdalena Hoły-Łuczaj, adiunkt w Zakładzie Kognitywistki WSIiZ, uczestniczyła w 51. konferencji Heidegger Circle. Odczyt wygłoszony w Whitman College w Walla Walla (stan Washington) dotyczył możliwości potraktowania ontologii Heideggera jako wsparcia dla postnaturalnego enwironmentalizmu.
Była to okazja do zaprezentowania wyników moich badań przed najbardziej uznanymi badaczami w tej dziedzinie oraz nawiązania z nimi kontaktu. Intensywność dyskusji, profesjonalna i zarazem niezwykle życzliwa atmosfera sprawiły, że jest to jedno z tych akademickich doświadczeń, które będę wspominać długo. Uczestnictwo w tegorocznej konferencji Heidegger Circle pozwoliło mi też promować naszą uczelnię. Mój referat, obok wystąpień m.in. Roberta Pogue Harrisona ze Stanford University i Brendana Mahoneya ze State University of New York Polytechnic Institute, znalazł się w wyróżnionej grupie odczytów, do których wysłuchania dodatkowo zachęcono studentów Whitman College – mówi Magdalena Hoły-Łuczaj.
Doktor Hoły-Łuczaj była jedyną Europejką, której referat przyjęto na konferencję. Oprócz naszej wykładowczyni badaczy spoza Stanów Zjednoczonych reprezentował jeszcze tylko uczony z Izraela.
Więcej o Heidegger Circle można przeczytać tu: http://heideggercircle.org/