To już XII edycja konkursu „Interstudent”, w którym nagradzani są najlepsi zagraniczni studenci zdobywający wykształcenie na polskich uczelniach. Organizatorzy – jak co roku – poszukują osób ambitnych, aktywnych, zaangażowanych, budujących mosty między kulturami. Kandydatury można zgłaszać do połowy grudnia.

Zgłoszenie do konkursu Interstudent 2022 mogą przesłać zagraniczni studenci z uczelni publicznych i niepublicznych ze wszystkich stopni studiów, wszystkich kierunków i krajów. Czekamy na kandydatury młodych ludzi, którzy nie tylko dobrze radzą sobie na studiach, ale też wykazują „ponadnormatywne” zaangażowanie społeczne, naukowe, sportowe – przekazuje organizator czyli Fundacja Edukacyjna Perspektywy. Przedstawiciele Fundacji informują: Co roku, dzięki współpracy z uczelniami, znajdujemy wielu znakomitych kandydatów. Chociaż w ostatnich dwóch latach to zadanie stało się trudniejsze, udało nam się pokazać zagranicznych studentów, którzy mimo obaw i utrudnień wynikających z epidemii pozostali w naszym kraju. Studiują, działają społecznie, angażują się w życie swoich społeczności. Są przykładem dla kolegów i ambasadorami polskich uczelni w swoich krajach.

Nagrody zostaną przyznane w trzech podstawowych kategoriach: studia licencjackie, studia magisterskie i studia doktoranckie. Kapituła może również przyznać Nagrodę Specjalną za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Interstudent 2022 nastąpi w styczniu 2022 podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2022”, której gospodarzem będzie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Organizatorzy czekają na kandydatury do 17 grudnia 2021 roku. Wypełnione i podpisane ANKIETY KONKURSOWE należy przesyłać na adres e-mail: m.chrostna@perspektywy.pl.

Więcej informacji zamieszczonych jest TUTAJ

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.