Digital Marketing to specjalność dodatkowa dedykowana dla kierunków Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa oraz Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, choć otwarta także dla studentów innych kierunków studiów. Specjalność ma za zadanie m.in. przygotować studentów do egzaminu na prestiżowy certyfikat kwalifikacji zawodowych Digital Marketing Qualification (DIMAQ).

Program specjalności opracowano we współpracy ze Związkiem Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, partnerem strategicznym kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Zajęcia, prowadzone przez specjalistów z branży marketingu internetowego, są akredytowane przez IAB Polska, co dodatkowo gwarantuje ich wysoki poziom merytoryczny.

Uczestnicy zajęć w ramach nowo otwieranej specjalności m.in. zostaną przygotowywani do egzaminu na certyfikat kwalifikacji zawodowych DIMAQ, a także nabędą kwalifikacje niezbędne do pracy w branży marketingu internetowego, począwszy od etapu planowania działań, poprzez ich realizację i zabezpieczenie prawne, po analitykę i ewaluację działań – informuje Monika Lewicka –Bułatek z Biura Prasowego WSIiZ.

Zajęcia prowadzone są w języku polskim w godzinach popołudniowych i podzielone są na dwa semestry.

W semestrze zimowym 2017/2018 zajęcia poprowadzą Olga Golonka z Mobi Touch; Bartłomiej Dudzik, były brand manager Szafa.pl oraz specjaliści WSIiZ ds. marketingu internetowego tj. Oskar Kaczorowski, Yaryna Onishechko, Ewelina Franus i Łukasz Bis – dodaje dr Iwona Leonowicz-Bukała Prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. kierunków Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa.

18 grudnia br. ruszają pierwsze zajęcia w ramach specjalności fakultatywnej Digital Marketing. W grupie zebrało się blisko 20 uczestników z 6 kierunków: Dziennikarstwa i komunikacji społecznej, Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej, Mediów cyfrowych i komunikacji wizerunkowej, ale także Informatyki, Ekonomii i Zarządzania.

Szczegóły nt. uruchamianej specjalności