WSIiZ Team Festival to impreza, której sława sięga daleko poza naszą Uczelnię i właśnie wtedy Władze Uczelni i pracownicy mają okazję spotkać się na przyjaznym gruncie, jakim jest Klub Akademicki IQ i spędzić wieczór na szeroko rozumianej integracji.

Ewa Błachnio i Muzikanty podczas WSIiZ Team Festival

W tym roku, 26 października, do Klubu IQ dużą grupą przyszli pracownicy Uczelni, a także członkowie Władz – Prezydent Tadeusz Pomianek, Rektorzy – prof. Agata Jurkowska-Gomułka oraz dr Andrzej Rozmus, dr Olgierd Łunarski i Wicekanclerz Bartosz Pomianek.

Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był Łukasz Błąd, który prowadził spotkanie angażując i rozśmieszając wszystkie zapraszane na scenę osoby. Wszyscy ci, którzy przyszli na WSIiZ Team Festival nie byli zawiedzeni, Łukasz Błąd przygotował naprawdę rewelacyjny scenariusz pełen dobrego humoru, z którego słynie i udało mu się wciągnąć do zabawy wszystkich gości.

Jednak najważniejszą częścią spotkania było wręczenie nagród Rektora i Kanclerza – nagrodę za całokształt pracy, debiut roku, nagrody za osiągnięcia naukowe i publikacje, a także za osiągnięcia dydaktyczne, organizacyjne i zespołowe. Nagrodzone osoby, które odbierały nagrody w błysku fleszy, dziękowały za docenienie ich pracy i był to z pewnością bardzo miły moment wieczoru.

Po oficjalnej części, sceną klubową zawładnęła aktorka i artystka kabaretowa Ewa Błachnio, która wraz z zespołem Muzikanty przez godzinę zabawiała gości monologami i piosenkami z mocnym feministycznym akcentem, była też jedną z pierwszych osób, które ruszyły do tańca.

Osoby, dla których taniec nie jest najważniejszy mogły skorzystać z innych ofert przygotowanych na ten wieczór – zagrać w brydża z samym Prezydentem, zagrać w bilard, gry planszowe, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, poddać swoje dłonie zabiegom pielęgnacyjnym lub przejrzeć się w lustrze wyszczuplającym.

Dodatkową atrakcją wieczoru było taneczne show do muzyki z „DIRTY DANCING” w wykonaniu wielokrotnych Mistrzów Polski w kategorii Show Latin. Para wykonała gorącą rumbę i układ do hitowego filmu Dirty Dancing.

Kto nie był, niech żałuje…

Tradycyjnie na naszych jesiennych spotkaniach festiwalowych wręczone zostały nagrody dla pracowników WSIiZ:

NAGRODA ZA CAŁOKSZTAŁT DZIAŁALNOŚCI
Pani ELŻBIETA PILIŃSKA

NAGRODA SPECJALNA- DEBIUT ROKU
Pani LIDIA LEJKO

NAGRODY ZA OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE I PUBLIKACYJNE
Nagrody w dowód uznania za wybitne osiągnięcia naukowe i publikacyjne otrzymali:
PROF. KAZIMIERZ GŁOWNIAK
DR KONRAD SZOCIK