W wyniku współpracy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z Wydawnictwem ZNAK została wydana wyjątkowa publikacja „Architekt wolnej Polski. Świat wartości i idei Tadeusza Mazowieckiego”. Książka powstała z inicjatywy prof. Tadeusza Pomianka, Prezydenta WSIiZ oraz prof. Aleksandra Halla.

Spotkanie promujące książkę „Architekt wolnej Polski” odbędzie się w Rzeszowie, w dniu 8 maja br., o godz. 18:00, w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego. W spotkaniu wezmą udział: prof. Andrzej Friszke, prof. Aleksander Hall, Henryk Woźniakowski, Maciej Zięba OP. Gospodarzem spotkania będzie Andrzej Brzeziecki, asystent pierwszego premiera III Rzeczypospolitej. Fragmenty książki przeczyta Wojciech Kwiatkowski.

Zapowiada się więc naprawdę intrygujące spotkanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Filharmonii Podkarpackiej. Warto podkreślić, że uczestnicy będą mogli wziąć w nim czynny udział zadając pytania. Ponadto, po zakończeniu spotkania zaplanowany jest słodki poczęstunek, który będzie doskonałą okazją do wspomnień i rozmów z Autorami poszczególnych części książki oraz jednym z najbliższych współpracowników Premiera T. Mazowieckiego Panem Andrzejem Brzezieckim.

Zgłoszenie uczestnictwa

Udział w spotkaniu jest bezpłatny pod warunkiem REJESTRACJI i okazania na miejscu wydrukowanego biletu wstępu. W dniu spotkania zajmowanie miejsc będzie możliwe od godz. 17:00. Rezerwacja biletów jest ważna do godz. 17:30.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu publikacji „Architekt wolnej Polski. Świat wartości i idei Tadeusza Mazowieckiego” z atrakcyjnym rabatem.

„Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić”

Tom „Architekt wolnej Polski” poświęcony został wszechstronnej roli, jaką premier Tadeusz Mazowiecki odegrał w budowaniu wolnego, nowoczesnego państwa. Jak mało kto ten wybitny intelektualista i prawdziwie demokratyczny polityk rozumiał wartość wolności i dialogu. „Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić” powtarzał, wskazując kierunek mieszkańcom młodego kraju między Bałtykiem i Tatrami.
Teksty napisane przez uczniów, współpracowników i przyjaciół premiera Mazowieckiego dają obraz jego wielkości i bezkompromisowości. Niektóre stanowią historyczne świadectwo jego ważnych dokonań, inne są próbą interpretacji najbliższych mu wartości i idei. Łączy je osobisty ton, a zarazem wysoka erudycja Autorów. Przede wszystkim jednak, tom pokazuje aktualność właściwego premierowi spojrzenia na Polskę.

Wydawnictwo ZNAK
Fragment publikacji