O tym dlaczego warto rozpocząć naukę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jakie kryteria należy spełnić w tym przypadku i na wiele innych pytań, odpowiadają maturzystom przedstawiciele uczelni podczas trwających Targów Edukacyjnych Edu Salon. W tym roku targi edukacyjne zostały połączone z Europejskimi Targami Pracy. Oba wydarzenia odbywają się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Z okazji targów edukacyjnych rzeszowska WSIiZ przygotowała wiele atrakcji. Chcemy pokazać uczniom szkół średnich możliwości studiowania na naszej uczelni. Każdy z przedstawicieli Kolegiów działających na WSIiZ odpowiada na pytania zainteresowanych. Uczelnia poszerza aktualnie swoją ofertę, dlatego podczas targów chcemy zaprezentować również nowe kierunki studiów jakimi są Zrównoważony rozwój i Biomedycyna – mówi Natalia Wójtowicz z Działu Marketingu WSIiZ.

W trakcie dwóch dni pokazów na stoisku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania przyszli studenci logistyki mogą spróbować swoich sił za kierownicą samochodu, przy pomocy symulatora Euro Truck. Symulator pozwala spróbować jak jazda za kierownicą wygląda od strony praktycznej. Dzięki temu urządzeniu możemy poczuć się jak prawdziwy kierowca – mamy do wyboru trasy europejskie, możemy wybrać też różnego rodzaju pojazdy czy różne typy ciągników siodłowych z wieloma ładunkami – mówi Daria Jamróz, liderka Koła Naukowego LOGIKON. Wybierając kierunek jakim jest logistyka, kandydaci mają do wyboru różne specjalizacje m.in. logistyka e-commerce, logistyka produkcji procesów magazynowych, transport i spedycja czy zarządzanie łańcuchem dostaw.

Pasjonaci grafiki komputerowej mogą sprawdzić swoje umiejętności przy pomocy rysunku wykonanego na tablecie. Każdy narysowany element pojawia się na ekranie komputera w tym samym momencie. Tablet graficzny posiada wbudowany wyświetlacz, który wykrywa nacisk naszego rysika. W ten sposób możemy zobaczyć na żywo rysowany przez nas element w przełożeniu 1:1 – mówi Jan Żurawski, student grafiki komputerowej.

Wszyscy zainteresowani kierunkiem jakim jest kosmetologia mogą wziąć udział w zabiegach parafinowania dłoni, a także w wykonywaniu profesjonalnego makijażu. Zabieg parafiny na dłonie ma na celu odżywienie i regenerację dłoni. Ponadto wszystkim chętnym wykonamy również makijaż dopasowany do typu kolorystycznego urody – mówi Wiktoria Sala, studentka kosmetologii.

Tegoroczne Targi Edukacyjne Edu Salon zostały połączone z Europejskimi Targami Pracy w Rzeszowie. Ponad 50 pracodawców prezentuje swoje oferty pracy w różnych branżach m.in. lotniczej, budowlanej, technologicznej czy programistycznej. Wydarzenie adresowane jest również do obywateli Ukrainy, którzy chcą się rozwijać i aktywizować zawodowo. Wszystkie stoiska można odwiedzać w dniach 1-2 marca w godzinach 9.00 – 15.00 w Hali Podpromie w Rzeszowie. Wstęp jest bezpłatny.