Międzynarodowy Dzień Kobiet to nie tylko powód do świętowania, ale coraz częściej także okazja do refleksji na temat równości płci. Dlatego najnowszy numer „Intro.Magazynu” jest w całości poświęcony postrzeganiu roli kobiet oraz miejscu kobiet w nauce.

„Skład naszej redakcji jest zdominowany przez kobiety i – przyznam to – nie musiałyśmy szukać specjalnej motywacji, aby dyskutować o ważnej roli naszej płci w społeczeństwie. Jednak bardziej naszą uwagę skupiło nie to, CO jako kobiety mamy wspólnego, ale to,  JAK my same tę rolę kobiet rozumiemy” – podkreśla Natalia Filimoniuk, studentka drugiego roku studiów magisterskich na kierunku Nowe Media i PR, redaktorka naczelna bieżącego, specjalnego numeru „Intro.Magazynu”.

“Kobiety w nauce” to podsumowanie dwuletniego cyklu wywiadów z naukowczyniami – wykładowczyniami WSIiZ, zaś projekt społeczny „Born To Be Myself” to próba autodiagnozy kobiecości a także zwrócenie uwagi na fakt, że w przypadku każdego człowieka najbardziej liczy się jego osobowość. Studentki zorganizowały sesję zdjęciową, aby na swoim przykładzie pokazać różnorodność i unikatowość pojęcia “piękna”.

“W taki sposób chciałyśmy podkreślić, że każda z nas ma prawo być sobą, mimo tego, że wciąż często nam się tego odmawia, konstruując coraz bardziej wygórowane i nierealistyczne oczekiwania co do wyglądu, kariery i roli społecznej – zwraca uwagę redaktorka wydania. A dr Iwona Leonowicz-Bukała z Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, opiekunka redakcji Intro Media, dodaje: „Niech lektura będzie dla każdej czytelniczki inspiracją i motywacją do zdobywanie siebie – od nowa i każdego dnia. I zdecydowanie od dziś – a  nie  od jutra!

Przeczytaj nowy numer „Intro.Magazynu”.

Okładka Intro.Magazyn WSIiZ

„Intro.Magazyn” to inicjatywa studentów kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna WSIiZ, która jest częścią grupy medialnej intro.media. Portal intro.media funkcjonuje już 5 lat.