Studiujesz w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie? Stoisz przed niepowtarzalną szansą na udział w największym badaniu studentów w Europie! Mamy przyjemność zaprosić Cię do projektu EUROSTUDENT, prowadzonego równolegle w blisko 30 krajach. Wypełnienie kwestionariusza zajmie Ci od 10 do 20 minut. Masz szansę wygrać nowoczesny tablet!

Badania Eurostudent 2016

EUROSTUDENT to kolejna edycja międzynarodowego projektu badawczego, którego celem jest analiza społeczno-ekonomicznych warunków studiowania i porównanie ich z warunkami panującymi w blisko 30 krajach Europy.

Cykliczny charakter pomiaru pozwala na uchwycenie trendów, których znajomość jest przydatna w kształtowaniu polityki publicznej w sektorach szkolnictwa wyższego. Nad metodologią badania czuwa zespół złożony z przedstawicieli wszystkich państw uczestniczących, pod kierunkiem badaczy z Niemiec, Austrii i Holandii. Polska bierze udział w projekcie już po raz trzeci, przy czym pierwszy raz w historii badanie w naszym kraju realizowane będzie w uczelniach, na reprezentatywnej dla populacji studentów losowo-kwotowej próbie. Oznacza, to że w badaniu weźmie udział 3 tys. studentów ze 100 losowo wybranych szkół wyższych w Polsce.

Badanie realizowane jest metodą ankiety internetowej, a jego Wykonawcą jest Centrum Badawczo-Rozwojowe PBS. PBS jest jedną z najbardziej prężnych i doświadczonych agencji działających na krajowym rynku usług badawczychFirma gwarantuje pełną dyskrecję i poufność – informacje, których udzielą studenci zostaną oddzielone od danych osobowych, a wyniki badania prezentowane będą wyłącznie w postaci zbiorczych statystyk. Rzetelność PBS potwierdzają certyfikaty organizacji branżowych.
Raport podsumowujący wyniki badania w Europie zostanie opublikowany wiosną 2018 roku. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zleci natomiast opracowanie polskojęzycznego raportu krajowego.

Weź udział w badaniu