Birety pofrunęły w górę – za nami graduacja studiów podyplomowych Master of Business Administration. Dyplomy MBA Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odebrało 24 absolwentów.
17 maja br. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów 6. edycji MBA dla słuchaczy Centrum Studiów Podyplomowych WSIiZ. Absolwentów w togach i biretach oraz ich bliskich przywitała dr Barbara Przywara, Prorektorka ds. Nauczania.
Gratuluję, że podjęliście tą trudną decyzję, ale tak niezbędną w obecnych czasach, aby się dokształcać i rozwijać. Gratuluję Państwu tym bardziej, że łączyliście życie rodzinne i pracę z nauką. Doskonale wszyscy wiemy, jak trudno jest połączyć te rzeczy – podkreśliła dr Barbara Przywara.
Następnie ostatni już wykład dla słuchaczy tej edycji wygłosił jej opiekun Bartłomiej Cieszyński. Przyznał, że po studiach MBA jest tak jak wcześniej, z tą różnicą, że startuje się z wyższego poziomu. Przypomniał – Zarządzać nie oznacza rządzić. Proces jest ważniejszy niż wynik, a rozwój pracowników jest ważniejszy niż pojedynczy sukces.
Uroczystość poprowadził dr Łukasz Błąd, który w swoim Talk Show dokładnie przepytał troje zaproszonych gości, a na koniec rozdał absolwentom dyble do zawieszenia dyplomów.
Po wręczeniu dyplomów przyszedł czas na sesję zdjęciową, podziękowania dla wykładowców oraz toasty graduacyjne.
Program studiów podyplomowych MBA w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie koncentruje się na rzeczywistych podstawach zarządzania, sprawdzonych praktycznie metodach pracy z ludźmi, niezbędnych, aby efektywnie zarządzać firmą i zespołem. Studia uczą umiejętności swobodnego funkcjonowania na globalnym, wielokulturowym rynku pracowniczym oraz swobodnego posługiwania się nowoczesnymi technikami informatycznymi ze szczególnym wykorzystaniem e-marketingu.
Zainteresowanie MBA jest niezmiennie duże. Dawka wiedzy i umiejętności przekazywanych na tego typu studiach są bardzo potrzebne w firmach. Musimy jednak pamiętać, że studiowanie MBA zaraz po studiach nie przynosi rezultatu. To musi być doskonalenie czegoś, co już potrafimy w organizacjach biznesowych – mówi Bartłomiej Cieszyński, opiekun merytoryczny kierunku MBA.
W trakcie studiów, poza zajęciami dydaktycznymi, słuchacze pracują w niewielkich grupach pod kierunkiem indywidualnego mentora, przygotowując 2 projekty mające odniesienie do realnych zagadnień biznesowych. Na zakończenie studiów słuchacz, we współpracy z mentorem, przygotowuje projekt biznesowy, który zostanie zaprezentowany podczas egzaminu końcowego.