20-24 sierpnia 2018 roku mgr Kateryna Lysenko-Ryba, asystent w Katedrze Logistyki i Inżynierii Procesowej, wzięła udział w Międzynarodowej Szkole Letniej dla doktorantów, zorganizowanej przez Uniwersytet Techniczny w Kownie. W szkole letniej wzięło udział 50 doktorantów z całego świata.

Tematyka była ściśle związana z umiejętnościami, które powinien posiadać każdy doktorant, aby z sukcesem obronić swoją pracę doktorską. Program składał się z warsztatów, na których młodzi naukowcy mieli okazję przećwiczyć – pod okiem doświadczonych instruktorów – różne formy pisania i przemawiania w języku angielskim w kontekście swoich badań naukowych.

Uczestnicy wzięli udział w następujących zajęciach:
• „Prezentacja ustna i rozwój umiejętności komunikacyjnych”, prowadzone przez Martijna Wackersa z Delft University of Technology, Holandia;
• „Opracowanie wniosku o grant badawczy UE”, prowadzone przez Telma Esteves, University of Twente, Holandia;
• „Etyka badań, uczciwość i odpowiedzialność”, prowadzone przez Rogera Stranda, University of Bergen, Norwegia;
• „Przedsiębiorczość i innowacje” prowadzone przez Arminas Ragauskas, Kaunas University of Technology, Litwa.

„Warsztaty były niesamowicie wartościowe, rzetelne i merytoryczne. Doktoranci mieli okazję zaprezentować swoje badania naukowe w międzynarodowym gronie. Było to z jednej strony duże wyzwanie i stres, a z drugiej wspaniała okazja, żeby upewnić się, że wybrali aktualne problemy badawcze i podążają w dobrym kierunku.” – komentuje mgr Kateryna Lysenko-Ryba.