Nowoczesna uczelnia, ciekawa oferta studiów, świetni ludzie – to tylko niektóre opinie uczestników Dnia Otwartego dla Klas Patronackich WSIiZ. 22 lutego 2018 roku w Kampusie w Rzeszowie-Kielnarowej gościliśmy ok. 500 młodych ludzi, którzy przybyli zobaczyć uczelnię, poznać pracujących tu ludzi i kreatywnie spędzić czas.

Uczelnia robi wrażenie pod każdym względem. Wyposażenie, laboratoria, wykładowcy, nasi opiekunowie, atrakcje, jakie przygotowaliście. Jeśli tak tu jest na co dzień, to już zazdroszczę Waszym studentom – powiedziała Kasia z Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie.

Nasi goście zdobywali wiedzę o uczelni i zasadach rekrutacji na stoisku Działu Rekrutacji, ale też dobrze się bawili poznając zasady działania symulatora lotów, okularów do wirtualnej rzeczywistości. Dobrze spędzili także czas w Strefie Absolwent 2021, gdzie robili sobie zdjęcia w togach i biretach. Oglądali też pracę drukarki 3D i badali skład masy swojego ciała. Młodzież zachwycona była stoiskiem „Hashtag printer”. – Genialne urządzenie, robię zdjęcie swoim telefonem, wrzucam je na Instagrama z hashtagiem „WSIiZOpenDay”, a ono się drukuje u Was na stoisku – wyjaśnia zasady działania tej maszyny Wojtek z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.

Warsztaty były strzałem w „dziesiątkę”

Dobrze ocenionym przez młodzież elementem Dnia Otwartego były wykłady i warsztaty.

Warsztaty zostały zróżnicowane tematycznie tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczestnicy mogli dowiedzieć się np. na czym polega praca dziennikarza radiowego, jak stworzyć postać do gry komputerowej, w jaki sposób przygotować się do matury z przedmiotów obowiązkowych, aby uzyskać maksymalny wynik. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład motywacyjny „Kierunek: pasja i motywacja!” prowadzony przez Radosława Szafrańskiego, psychologa, psychoterapeutę a jednocześnie trenera MMA. – wyjaśnia organizator Agata Warywoda z Działu Marketingu Bezpośredniego.

Inne warsztaty także cieszyły się dużą popularnością. Młodzież skorzystała m.in. z zajęć „Inwestycje na rynku walutowym”, „Wirtualna rzeczywistość”, „Najciekawsze hotele”, „Globalne systemy rezerwacyjne”, „zGRAne studia”, „Zarządzanie logistyczne”, „I love radio – jak wygląda praca dziennikarza radiowego”, „Warsztaty fotograficzne””, „Co piszczy w kosmetykach”, „Najciekawsze lotniska świata”, „Lekcja dietetyki”, „Internetowy samosąd”. Łącznie odbyły się 22 warsztaty. Każdy z nich związany był z kierunkami studiów, oferowanych przez WSIiZ. Młodzi ludzie mogli zobaczyć próbkę tego, jak wyglądają zajęcia na studiach.

Zapraszamy na kolejny Dzień Otwarty – 15 marca

Z Dnia Otwartego WSIiZ dla Klas Patronackich skorzystało blisko 500 uczniów z 13 szkół średnich. Gościliśmy również nauczycieli, dla których przygotowano warsztaty z gimnastyki śmiechu, które przeprowadziła Paulina Kawa-Zięba z Life Roots.

Kolejny Dzień Otwarty, tym razem dla wszystkich chętnych, odbędzie się 15 marca 2018 roku.
Więcej informacji.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia