Ciekawość świata, gotowość do podejmowania wyzwań oraz świadomość, że znajomość języków bywa kluczowa na współczesnym rynku pracy, sprawiają, że coraz częściej myślisz o wyborze studiów na kierunku anglojęzycznym. Czujesz, że mogłoby to otworzyć drzwi do nowych możliwości i fascynującej kariery – nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Ostateczną decyzję o tym, czy złożyć podanie i iść na studia po angielsku, powstrzymuje niepewność. Nie wahaj się dłużej! Sprawdź 3 argumenty stojące za wyborem studiów w języku obcym.

1. Język biznesu

Absolwenci kierunków anglojęzycznych posiadają niezbędną umiejętność posługiwania się językiem biznesu oraz zwrotami charakterystycznymi dla wybranych przez siebie branży. Zyskują również swego rodzaju przepustkę do atrakcyjnych ofert z globalnego rynku pracy oraz samodzielnego decydowania o tym, w którym kraju podejmą pracę. Często znajdują zatrudnienie jako specjaliści w danych dziedzinach, pracujący w firmach i korporacjach oferujących szeroki zakres usług międzynarodowych. Dodatkowo, to właśnie angielski jest jednym z najczęściej używanych języków w komunikacji biznesowej między przedsiębiorcami z różnych krajów. Co za tym idzie – im większe kompetencje językowe, tym większe szanse na intratne współprace.

2. Praktyka czyni mistrza

By dostać się na studia po angielsku, wcale nie musisz być poliglotą, płynnie posługującym się trzema językami. Nie ma lepszej okazji do treningu kompetencji lingwistycznych oraz widocznego ich poszerzenia od studiów na kierunku prowadzonym w 100% po angielsku! Wybór uczelni stawiającej na międzynarodowość i kształcącej studentów z całego świata daje niepowtarzalną szansę rozwoju umiejętności językowych, niezbędnych do przyszłej komunikacji w wielu środowiskach.

3. Wyróżnij się!

Jak skutecznie podnieść swoją konkurencyjność na rynku pracy i wyróżnić się w tłumie potencjalnej konkurencji? Odpowiedzi warto poszukać w studiach prowadzonych po angielsku. Przyczyniają się do zdobycia wszechstronnego doświadczenia, które w przyszłości może przynieść wiele korzyści. Kwalifikacje językowe to częsty wymóg podczas procesu rekrutacji w wielu firmach. Traktuje się je również jako atut u kandydata ubiegającego się o wysoką pozycję w firmie.
Szukasz sposobu na nadążenie za stale zmieniającym się światem? To proste! Wystarczy, że wybierzesz kierunek studiów po angielsku! W ramach rekrutacji na nadchodzący rok akademicki 2020/2021, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przygotowała szeroką ofertę studiów anglojęzycznych. Zapoznaj się z pełną listą kierunków – https://wsiz.edu.pl/stud-anglojezyczne/.