Praktyki w 4 i 5-cio gwiazdkowych hotelach w Grecji i na Cyprze będą odbywać studenci turystyki i rekreacji, ekonomii, fizjoterapii, kosmetologii i dietetyki. Na studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie tylko w tym roku czeka 80 miejsc.

Studenci WSIiZ będą jeździć na praktyki studenckie do Grecji i na Cypr

W ramach współpracy WSIiZ z Polską Giełdą Pracy Sp. z o.o. studenci i absolwenci rzeszowskiej uczelni do 30 roku życia mają możliwość wyjazdu na praktyki studenckie do 4 i 5-gwiazdkowych hoteli na Cyprze i w Grecji (wyspy: Kreta, Rodos, Kos, Korfu). Hotele należą w większości do sieci Atlantica Hotels & Resorts oraz Tsakkos Hotels & Resorts.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do studentów kierunku turystyka i rekreacja, ale nie tylko. Niektóre stanowiska pracy mogą wpisywać się w program praktyk takich kierunków jak: ekonomia, fizjoterapia, kosmetologia, dietetyka.

Dostępne stanowiska pracy:

• Gastronomia: kelner, obsługa baru, kuchnia, asystent kuchni,
  • Obsługa pięter: serwis sprzątający, pokojówka,
  • Recepcja: recepcjonista, bell boy
  • Spa & Wellness: kosmetyczka, masażysta

Warunki pobytu są bardzo atrakcyjne. Oprócz miesięcznego wynagrodzenia (450 euro), hotel zapewnia studentowi zakwaterowanie, wyżywienie (3 posiłki dziennie) oraz transport z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko. Praktyki trwają od 3 do 6 miesięcy w okresie od maja do października.

– 8 kwietnia odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Polskiej Giełdy Pracy, którego tematem była oferta praktyk. Po prezentacji zainteresowani mogli złożyć swoje CV i przejść rozmowę kwalifikacyjną, podczas której sprawdzano przede wszystkim znajomość języków obcych. W tym aspekcie nasi studenci wypadli bardzo dobrze i zostali pochwaleni przez prowadzące – mówi Łukasz Stokłosa, koordynator studenckich praktyk zawodowych na kierunku turystyka i rekreacja.

Osoby, które chcą jeszcze złożyć aplikacje powinny wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy i swoje CV do koordynatorki projektu – pani Iryny Kozhemiako (e-mail: internship@touristlux.com).

– Najnowsza oferta praktyk studenckich na Cyprze i w Grecji jest już kolejną możliwością wakacyjnych wyjazdów dla naszych studentów. Od kilku lat udanie współpracujemy z hiszpańską siecią hotelową H·TOP Hotels. W tym roku po raz kolejny do Hiszpanii wybierze się około 30 osób z naszej uczelni. Współpracujemy też z pośrednikiem organizującym praktyki w Grecji – firmą The Tree Travel – dodaje Łukasz Stokłosa.

Ze względu na skomplikowane regulacje prawne studenci-obcokrajowcy pochodzący spoza UE mogą odbywać praktyki jedynie w Grecji, przy czym oferta dotyczy tylko studentów kierunku turystyka i rekreacja. Na Cypr natomiast mogą jechać wyłącznie obywatele UE, również studenci z innych kierunków.