Od 12 sierpnia do 30 września w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie potrwa druga tura rekrutacji. Na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych w ofercie WSIiZ znajduje się 19 kierunków i ścieżek kształcenia na studiach polskojęzycznych oraz 9 kierunków i ścieżek na studiach anglojęzycznych.
W I turze rekrutacji największym zainteresowaniem kandydatów wśród studiów polskojęzycznych I stopnia cieszyły się kierunki: Informatyka, Logistyka, Zarządzanie, Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, Filologia angielska, Marketing i nowe media (nasza tegoroczna nowość) oraz Kosmetologia. Na studiach II stopnia najchętniej wybierane były Analityka biznesowa i Big Data (kolejna nasza tegoroczna nowość), Digital marketing oraz Kosmetologia. Na studiach prowadzonych w języku angielskim najwięcej osób chce kształcić się na Informatyce, Zarządzaniu oraz Pielęgniarstwie.
Pełna oferta kierunków w II turze rekrutacji znajduje się TUTAJ.
Dr Barbara Przywara, Prorektorka WSIiZ ds. Nauczania:
Wyniki pierwszej tury rekrutacji potwierdzają, że kandydaci na studia doceniają praktyczny charakter naszej oferty i wysoką jakość kształcenia. Od kilku lat do najczęściej wybieranych kierunków należą Informatyka, Grafika komputerowa, Filologia, Kosmetologia czy Zarządzanie. Niesłabnącą popularnością cieszą się też kierunki medyczne – Pielęgniarstwo i Fizjoterapia. Kandydaci bardzo pozytywnie odpowiedzieli też na nowości w naszej tegorocznej ofercie licznie wybierając Analitykę danych w biznesie oraz Marketing i nowe media. Uruchamiamy w tym roku po raz pierwszy studia II stopnia na Analityka biznesowa i Big Data, natomiast nadal popularność zyskuje Digital marketing i Projektowanie graficzne. Cieszy nas również fakt, że studia II stopnia związane ze zrównoważonym rozwojem są doceniane przez kandydatów.
Liczba zgłoszonych aplikacji jest wyższa, niż w latach poprzednich, co bardzo nas cieszy: wiemy, że jesteśmy traktowani przez młodych ludzi jako uczelnia wiarygodna i oferująca takie wykształcenie, które daje przewagę na rynku pracy.
Obserwujemy trendy i wiemy, że dla młodych osób bardzo ważne jest nie tylko uzyskanie praktycznego wykształcenia, ale także wsparcie ze strony uczelni. WSIiZ takiego wsparcia udziela w różnych aspektach – w pozyskaniu ciekawych miejsc praktyk, ofert pracy, rozwijania swoich talentów i zainteresowań w ramach kół naukowych, działalności klubu akademickiego IQ, hackathonów, a także wsparcia psychologicznego.
Podpisaliśmy w mijającym roku akademickim wiele umów z firmami, które zostały partnerami biznesowymi dla kierunków, między innymi z firmą Sii (Informatyka), SAS Institute (Analityka danych w biznesie), Lufthansa Group Business Services (Filologia), CinematicVR (Grafika komputerowa i produkcja multimedialna), Uniter.Pro (Logistyka), Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin (Aviation Managenment). To gwarancja dla naszych studentów dostępu do najnowszych rozwiązań, zajęć z praktykami oraz praktyk zawodowych.
Magda Louis, Dyrektorka ds. Współpracy i Rekrutacji Międzynarodowej:
Jesteśmy na najlepszej drodze do wejścia do pierwszej dziesiątki polskich uczelni z największą liczbą studentów międzynarodowych. Obecnie WSIiZ plasuje się na 12. miejscu w Polsce i to mimo trudności, jakie funduje polskim uczelniom afera wizowa. Zanotowaliśmy wzrost zainteresowania studiami w języku angielskim i liczymy, że ostatecznie przyjedzie do nas na przełomie października i listopada o 35% więcej niż w roku 2023 studentów międzynarodowych z krajów pozaunijnych. Nie chodzi jednak tylko o sukces liczbowy. Największym sukcesem naszej uczelni jest to, że potrafiła stworzyć dobre warunki do studiowania młodym osobom z zagranicy, które pochodzą z wielu różnych kultur. Tutaj czują się bezpiecznie i komfortowo, są po prostu zadowoleni ze studiów na naszej Uczelni i z pobytu w Rzeszowie, a ich rekomendacje są dla nas bezcenne.