Za nami jedna z najbardziej wyczekiwanych uczelnianych uroczystości. 20 listopada 2021 r. w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej listy gratulacyjne w związku z ukończeniem studiów odebrali Absolwenci studiów II stopnia ścieżek polskojęzycznych oraz Absolwenci studiów I i II stopnia ścieżek anglojęzycznych. Graduacja Absolwentów studiów I stopnia na ścieżkach polskojęzycznych odbędzie się 27 listopada 2021.

W tym roku ponad 800 osób ukończyło studia we WSIiZ. Podział Graduacji na trzy odrębne uroczystości został podyktowany względami epidemiologicznymi i koniecznością unikania zbyt dużych skupisk ludzkich na ograniczonej powierzchni. Także z tego powodu liczba gości biorących udział w spotkaniach stacjonarnych została ograniczona, a część Absolwentów oraz ich Rodzin wzięła udział w uroczystości dzięki transmisji online.

Ceremonię nadania Absolwentom tytułów zawodowych poprowadził Rektor dr Wergiliusz Gołąbek.  Po wybrzmieniu słów nominacji Absolwenci przełożyli chwosty znajdujące się przy biretach ze swojej lewej na prawą stronę.  Ten symboliczny gest oficjalnie wprowadził ich do grona ponad 60-tysięcznej społeczności Absolwentów WSIiZ.

Laureaci tytułu Absolwent Roku

Najlepsi Absolwenci poszczególnych kierunków studiów z najwyższą średnią ocen otrzymali tytuły „Absolwenta Roku”. Laureatami tytułu „Absolwenta Roku” na studiach II stopnia na ścieżkach polskojęzycznych zostali:

• Mgr Elżbieta Długosz na kierunku Zarządzanie
  • Mgr Krzysztof Gudyka na kierunku Informatyka
  • Mgr Eliza Hluschenko na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
  • Mgr Gabriela Georgiev na kierunku Kosmetologia

Laureatami tytułu „Absolwenta Roku” na studiach I stopnia na ścieżkach anglojęzycznych zostali:

• Lic. Jakub Kalandyk na kierunku Zarządzanie
  • Inż. Assylbek Tleules na kierunku Informatyka

Laureatami tytułu „Absolwenta Roku” na studiach II stopnia na ścieżkach anglojęzycznych zostali:

• Mgr Yelizaveta Klassen na kierunku Zarządzanie
  • Mgr Makhanova Bakhytdarija na kierunku Informatyka

Część artystyczną tegorocznej Graduacji stanowił występ Alicji Wróbel, studentki kierunku Psychologia w zarządzaniu, zwyciężczyni międzynarodowego konkursu „WSIiZ ma Talent” w roku 2019, wyróżnionej między innymi w ogólnopolskim konkursie „Wygraj sukces”. Podczas Graduacji nie zabrakło tradycyjnej meksykańskiej fali, wspólnych pamiątkowych sesji fotograficznych oraz podrzucania biretów. Duże zainteresowanie wzbudził również film przedstawiający korzyści z członkostwa w Klubie Absolwenta WSIiZ. Po części oficjalnej odbył się Toast z Władzami Uczelni oraz poczęstunek.

Graduacja na studiach I stopnia na ścieżkach polskojęzycznych

Graduacja na studiach I stopnia na ścieżkach polskojęzycznych zbliża się już wielkimi krokami. To wyjątkowe świętowanie odbędzie się 27 listopada br. (tj. sobota), o godz. 10.00, w Auli KM8 (Kielnarowa, Centrum Edukacji Międzynarodowej). Wszystkich Absolwentów, którzy nie zgłosili jeszcze swojego udziału w Graduacji – zachęcamy do wspólnego świętowania. Zgłaszajcie swój udział za pośrednictwem poniższego formularza.

Galeria zdjęć z Graduacji 20 listopada 2021 r.

Pełna galeria zdjęć z uroczystości dostępna jest w serwisie internetowym Klubu Absolwenta.
Dowiedz się więcej o Klubie Absolwenta WSIiZ
Relacja z wszystkich trzech Graduacji zostanie opublikowana na portalu Uczelni oraz w mediach społecznościowych po 1 grudnia 2021 r.