26 kwietnia br. została podpisana umowa w ramach programu „Studia Dualne” na Wydziale Informatyki Stosowanej. Firmę BorgWarner reprezentowali: Anna Ledwożyw, Senior Manager ds. HR oraz Mariusz Penar, Manager IT. Sygnatariuszem ze strony WSIiZ był dr Andrzej Rozmus, Prorektor ds. Nauczania WSIiZ w Rzeszowie.

BorgWarner Inc. (BWA) z siedzibą główną w Auburn Hills, Michigan USA, jest wiodącym światowym producentem komponentów i systemów wysokich technologii dla układów przeniesienia napędu w pojazdach. Notowane w rankingu „FORTUNE 500” przedsiębiorstwo dysponuje zakładami produkcyjnymi i instalacjami technologicznymi znajdującymi się w 60 miejscach na terenie 18 krajów. Do jego klientów należą czołowi producenci z branży motoryzacyjnej.

Zlokalizowany w Jasionce koło Rzeszowa, w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym, zakład produkcyjny firmy – BorgWarner Turbo Systems Poland Sp. z o.o., jest częścią amerykańskiego koncernu BWA, zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników, a zespół wciąż rośnie (o możliwościach stażu i zatrudnienia pisaliśmy w styczniu). Firma wykorzystuje liczne platformy informatyczne, m.in.: SharePoint, MCAD, E-Business, GTS, E-Com, Hyperion, co wywołuje potrzebę zatrudniania specjalistów różnych branż. BorgWarner kładzie także duży nacisk na to, by pracownicy stale podnosili swoją wiedzę i zdobywali nowe doświadczenia. Służą temu liczne programy rozwijania kompetencji, jak np. „Akademia Lidera” czy „Turbo Academy”, różnego rodzaju szkolenia i programy dofinansowania studiów.

Podpisana umowa daje studentom WSIiZ możliwość realizacji płatnych staży i praktyk w ramach oferty „Studia Dualne”, czyli programu współpracy Uczelni z firmami w zakresie kształcenia i przygotowywania studentów. Wynagrodzenie za staż będzie co najmniej pokrywać wysokość czesnego i jest bardzo dobrą okazją, aby nie tylko dofinansować studia, ale jednocześnie podnieść kompetencje i w najlepszy – praktyczny – sposób przygotować się do wejścia na rynek pracy.

* * *

Uczelniana oferta „Studiów Dualnych” polega na równoczesnym zdobywaniu wiedzy i doświadczenia zawodowego. Jednym z motywów realizacji tego przedsięwzięcia jest coraz większy problem firm w pozyskaniu do pracy wykwalifikowanych specjalistów branży IT i nowoczesnych technologii. Spora część studentów III, II, a nawet I roku tych kierunków podejmuje już aktywność zawodową. „Studia Dualne” to odpowiedź na potrzeby rynkowe oraz wyjście naprzeciw oczekiwaniom studentów.

„Studia Dualne” mogą być realizowane w trzech wariantach:

• Wariant 1: Nauka przez praktykę;
  • Wariant 2: Top programmers;
  • Wariant 3: Fundusz sponsorowany.

Szczegółowe informacje dotyczące tych wariantów można znaleźć na stronie internetowej programu „Studia Dualne”, zlokalizowanej pod tym adresem.

W mediach na ten temat:

BorgWarner kolejnym partnerem WSIiZ