Mgr Olesia Iefremova z Katedry Zarządzania wzięła udział w ATARD Ph.D. Summer School and Workshop on Air Transport and Regional Development: The impact on economy of hub airports operation and infrastructure development.

Szkoła letnia oraz międzynarodowe seminarium zostały zorganizowane w Poznaniu dniach 2-9 września w ramach programu Cost – European Cooperation in Science and Technology.

Wyjazd mgr Iefremovej był kontynuacją jej udziału w projekcie ATARD finansowanego z Cost Action TU1408 i pozwolił na przedstawienie i skonsultowanie prac nad doktoratem z wybitnymi naukowcami z branży lotniczej oraz spotkanie z wiodącymi naukowcami z branży lotniczej w Europie, a także nawiązanie kontaktów z osobami z branży lotniczej.

Tematyka spotkania obejmowała zagadnienia związane z zarządzaniem regionalnymi portami lotniczymi, ich rentownością oraz dofinansowaniem z budżetu państwa, a także wpływ hubów lotniczych na rozwój regionalny w różnych krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Australii. W szczególności został omówiony plan powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego w Polsce.

Dodatkowo mgr O. Iefremova uczestniczyła w zwiedzaniu zaplecza portu lotniczego Port Lotniczy Poznań-Ławica, podczas którego miała możliwość zobaczyć, jak funkcjonują: proces sortowania bagażu, obsługa naziemna samolotu oraz narzędzia i maszyny straży pożarnej lotniska.

Szkoła letnia oraz seminarium były doskonałą okazją, aby zapoznać się z najbardziej aktualnymi, ambitnymi tematami branży lotniczej oraz inspiracją do kontynuowania prac naukowych na wysokim poziomie.