Na zajęciach z przedmiotu: Pracownia technik projektowania i technik przekazu powstały w minionym semestrze bardzo intrygujące prace. Studenci – pod kierunkiem dr Krzysztofa Gronia – puścili wodze wyobraźni.
„Odnosząc się do treści publikowanych przez surrealistów warto otworzyć się na własne tajemne przemyślenia, w których to co niemożliwe, szalone materializuje się i jest częścią naszego życia. Surrealistyczne myśli mogą inspirować współczesnych projektantów, grafików, którzy na co dzień tworzą wybitne obrazy. Niewątpliwie należą do nich studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, którzy w ramach dydaktyki wykonują wiele wartościowych projektów będących podpowiedzią do rozwiązania różnych problemów społecznych. Należy się wczytać, wsłuchać w przekaz młodych ludzi, a poznamy prawdę o nas samych” – mówi dr Krzysztof Groń, wykładowca na kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.
W semestrze letnim pierwszego roku studiów, w ramach przedmiotu: Pracownia technik projektowania i technik przekazu, studenci wykonują cztery ćwiczenia. Ich realizacja odbywa się po przedstawieniu koncepcji i projektów wstępnych do akceptacji prowadzącego zajęcia. Prace wykonywane są technikami rysunkowymi i komputerowymi. Obowiązujący format to plansza 50×70 centymetrów. Do zadań zaliczane są plakaty o wybranej tematyce, w tym roku były to „koronawirus” i „hulajnoga elektryczna”.
Katalog z pracami studentów można zobaczyć klikając TUTAJ.