Ideą konkursu jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych, zachęcanie studentów, absolwentów oraz młodych pracowników naukowych uczelni wyższych do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej charakteryzującej się wysoką innowacyjnością.
Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie – spośród zgłoszonych przez Uczestników – najlepszego pomysłu na innowacyjne przedsięwzięcie biznesowe.
W konkursie mogą uczestniczyć wszystkie pełnoletnie osoby fizyczne, będące studentami, absolwentami lub młodymi pracownikami naukowymi uczelni wyższych.
– W konkursie Junior Innowacji Podkarpacia 2016 jedną z laureatek została ówczesna studentka, a obecnie absolwentka WSIiZ na kierunku Turystyka i rekreacja Liudmyla Prochko. Otrzymała nagrodę za „TeVita inteligentny system do tworzenia herbat ziołowych” – informuje Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ.
Zgłoszenia
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 2 marca 2018. Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj
Wypełniony wniosek należy dostarczyć do Sekretariatu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. (Rzeszow, ul. Szopena 51, pok. 317) .
Etapy
Konkurs będzie przeprowadzony w trzech etapach:
I Etap – Nabór, wstępna ocena zgłoszeń konkursowych, kwalifikacja do II etapu.
II Etap – Czterodniowe szkolenie (bezpłatne) pod nazwą „Przedsiębiorczość w pigułce” przeprowadzone dla 10 najlepszych uczestników Konkursu (wyłonionych przez Komisję Konkursową) następnie opracowanie przez każdego z Uczestników biznesplanu dla zgłoszonego wcześniej pomysłu.
III Etap – Prezentacja przez trzech finalistów – przed Komisją Konkursową – przedsięwzięć biznesowych.
Przyznanie przez Komisję pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca.
Nagrody
W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe o wartości od 4.500 zł do 2.000 zł, dla osób, które zajmą trzy pierwsze miejsca.
– Przedsiębiorcy, którzy wspominają swoje początki w biznesie, często wskazują, że najtrudniej było wykonać pierwszy krok, podjąć wyzwanie, zostać ocenionym przez licznych obserwatorów i recenzentów. Zdarzają się i tacy, zwłaszcza wśród młodych założycieli startup’ów, którzy kluczową decyzję o rozpoczęciu podjęli przy okazji różnych konkursów. Warto zatem spróbować także w ramach tegorocznego „Juniora Innowacji”. Tak czasem zaczynają się spektakularne kariery młodych przedsiębiorców. Jak pokazują przykłady, w tym wspomniany sukces Naszej Absolwentki, wszystko może się wydarzyć… Może to właśnie ten moment? – podsumowuje Artur Chmaj, dyrektor Centrum Transferu Innowacji i Przedsiębiorczości WSIiZ w Rzeszowie .