We wrześniu rusza kolejna edycja cyklicznego projektu edukacyjno-kulturalnego „Młodzież dla Miasta”, którego partnerem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Beneficjentami i uczestnikami będą uczniowie rzeszowskich szkół średnich. 29 października 2018 roku w Klubie IQ Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbędzie się konferencja prasowa otwierająca tegoroczną edycję projektu.
„Młodzież {dla} Miasta” jest projektem realizowanym przez Estradę Rzeszowską od 2013 roku, który w ramach działań Rzeszowskiego Inkubatora Kultury angażuje uczniów szkół średnich z Rzeszowa i okolic. Uczestnicy projektu zaczynają działania od szkoleń, na które składają się m. in. warsztaty kompetencyjne prowadzone przez profesjonalnych animatorów kultury, by następnie pod okiem bardziej doświadczonych opiekunów zrealizować mikro-projekty według własnego pomysłu. Wsparciem projektu objęte zostaną wszelkie inicjatywy kulturalne realizowane na terenie miasta i na rzecz mieszkańców Rzeszowa, przy ciągłym wsparciu merytorycznym organizatora.
Celem projektu jest aktywizacja i rozwój podkarpackiej młodzieży, poprzez wyposażenie jej w odpowiednie narzędzia do samodzielnej realizacji ich pomysłów i inicjatyw w obszarze kultury.
W zakresie działań projektowych uczniowie uczestniczący w projekcie poznają różne techniki i możliwości z zakresu zarządzania projektem, kreatywnego myślenia, a także planowania i rozliczania założeń finansowych. Ponadto uczestnicy projektu będą mieli szansę poznać specyfikę funkcjonowania instytucji kultury w praktyce poprzez szereg obserwacji jednostek w trakcie pracy,
a także seminariów zorganizowanych specjalnie dla nich.
Do projektu zaproszonych zostanie kilkanaście grup projektowych, reprezentujących różne szkoły średnie Rzeszowa, które zostaną objęte opieką mentorów czujnie obserwujących i koordynujących poczynania beneficjentów projektu. Mentorzy będą pełnić również funkcje pośrednika pomiędzy daną szkołą a organizatorem projektu – Estradą Rzeszowską, w celu pożądanej realizacji założeń projektowych, co stanowi gwarancję właściwej komunikacji i równocześnie stanowi źródło dodatkowej wiedzy i doświadczeń dla samych uczestników projektu.
Więcej o projekcie na stronie:
inkubatorkultury.eu