Zacznijcie kumulować energię, by przetrwać XXIII Rzeszowskie Juwenalia, które potrwają aż trzy tygodnie! Od 22 kwietnia do 15 maja studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji, Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej oraz Politechniki Rzeszowskiej, w ramach „Tygodnia Kultury i Nauki PRZODEM” będą prezentować swoje talenty, rywalizować w zawodach sportowych i bawić się na koncertach.

Zbliżają się Juwenalia 2016 - zobacz, co przygotowała Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Symboliczne klucze do bram miast zostaną przekazane studentom 5 maja, ale zanim dojdzie do Wielkiego Finałowego Koncertu nie będziemy się nudzić. W murach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaplanowanych jest mnóstwo atrakcji.

Tydzień Kultura i Nauka PRZODEM

Wszystko rozpocznie się już 22 kwietnia. O godzinie 19:00 w Klubie Akademickim IQ odbędzie się konkurs dubbingu i slam poetycki. Zasady są proste: uczestnicy będą dawać filmom nowe życie, dubbingując fragmenty wideo na żywo bez żadnego przygotowania. Zapowiadają się nieoczekiwane zwroty akcji, niezapomniane teksty i dużo śmiechu. W wydarzeniu udział wezmą również poeci, którzy zapowiadają zażartą rywalizację na słowa, a do wygrania będzie GAR-DAR. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: iq@wsiz.edu.pl.

Nie zabraknie też corocznego Wieczoru Kabaretowego. Kto tym razem wystąpi 25 kwietnia w Klubie IQ? W trudny dla wszystkich poniedziałek poprawiać humor na dalsze dni będą Łowcy.B! Znany polski kabaret zapewni ogromną dawkę zarówno śmiechu, jak i kultury najwyższych lotów.

Po kabareciarzach, scenę Klubu IQ przejmą gitarzyści w najszerszym możliwym tego słowa znaczeniu. 26 kwietnia odbędzie się czwarta edycja kultowego już konkursu „Gra gitara 4”. Żeby zostać gwiazdą imprezy, niekoniecznie trzeba umieć grać na gitarze. Wystarczy jedynie, że instrument weźmie udział w występie – trzymany w ręku lub zawieszony na plecach. Udział w wydarzeniu mogą brać wszyscy, a wygrania będą atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: iq@wsiz.edu.pl.

Jedz zdrowo, spełniaj się zawodowo

Tylko we wtorek 26 kwietnia, tylko we WSIiZ, tylko dla pierwszych 30 osób – Wielowymiarowy Kwestionariusz Preferencji. Jest to test, dzięki któremu można poznać swoje preferencje zawodowe. Rozpoczęcie o godz. 11 w sali RA117b. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: bk@wsiz.edu.pl, wpisując w tytule wiadomości: „WKP”.

Po zakończeniu testu można zostać na kolejne warsztaty i dowiedzieć się, w jaki sposób można polepszyć swoją pamięć. Od godz. 12 w sali RA53 odbędzie się szkolenie pt. „Techniki szybkiego uczenia się i zapamiętywania”. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki efektywnej nauki, dzięki czemu będą perfekcyjnie przygotowani do nadchodzącej sesji. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: bk@wsiz.edu.pl, wpisując w tytule wiadomości: „WARSZTAT”.

W środę 27 kwietnia odważni będą mogli poznać, jak odróżnić w supermarkecie dobre jedzenie od tego z niebezpiecznymi dodatkami. Warsztaty na temat: „Niebezpieczne dodatki do żywności” odbędą się w Klubie IQ o godz. 11. Ich uczestnicy dowiedzą się, z czym się to magiczne „E” je. Jesteś tym, co jesz, a więc warto wiedzieć, czego się wystrzegać, a czego przestać bać.

Wyciągnij sweter ze starej szafy

Wyjątkowy element garderoby – sweter w romby – przyda się podczas NES DAY. Na jeden dzień społeczność akademicka WSIiZ wróci do czasów, w których królował walkman z przewijaniem w obie strony i rower Wigry 3. W Klubie IQ będzie można pograć w archaiczne i kultowe już dzisiaj gry znane z konsoli Pegasus, Amigi i pierwszych komputerów, które pojawiły się w naszych domach „do nauki”.

Niech moc będzie z nami!

Chętni będą dźwigać nie tylko naczynia z różnymi trunkami. Każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić się w kilku znanych dyscyplinach siłowych. Najlepszy w rywalizacji na mięśnie dostanie tytuł „Najsilniejszego Człowieka Juwenaliów 2016”. Pole walki będzie zlokalizowane w hali sportowej Kampusu WSIiZ w Kielnarowej.

Nie zabraknie też sportów drużynowych. Dla miłośników siatkówki przewidziany jest turniej siatkówki mieszanej – zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Liczy się każdy, komu sprawia przyjemność odbijanie piłki w 6-osobowym zespole. Rozgrywka odbędzie się w hali sportowej w Kielnarowej. Rywalizować będą ze sobą zespoły mieszane 3+3, czyli trzech mężczyzn i trzy kobiety. Jeśli nie uda się zebrać drużyny – nie przejmujcie się. Zespoły 2+1, czyli dwóch mężczyzn i jedna kobieta lub dwie kobiety i jeden mężczyzna, będą mogły zagrać w turnieju tenisa ziemnego. Będzie to rozgrywka za pomocą rakiet (niekoniecznie ziemia-powietrze 🙂 ) w hali w Kielnarowej.

Indywidualiści też znajdą zajęcie podczas Juwenaliów we WSIiZ. Dla mających niepowstrzymaną chęć biegania odbędą się zawody w biegu przełajowym w Kielnarowej. Ruch w tak ciekawej krajobrazowo okolicy na pewno przysporzy uczestnikom zdrowia i adrenaliny. Może nawet uda się wypatrzeć jakąś alpakę? Bieg jest skierowany do wszystkich zainteresowanych: zarówno studentów, jak i kadry naukowej.

Potrenować najważniejszą część ciała – mózg, będzie można podczas turnieju szachowego. Ku zaskoczeniu tych, którzy nie mieli do czynienia z tym sportem, jest to dyscyplina pełna akcji, adrenaliny i nieoczekiwanych ruchów. Przekonajcie się sami!

Szczegóły poszczególnych wydarzeń wkrótce!