27 stycznia o godz. 17:00 w Hotelu Grand Rzeszów odbędzie się spotkanie pod hasłem StartUp Mixer. Oprócz prezentacji ciekawych startupów, tradycyjnych panelów dyskusyjnych i gali finałowej konkursu Startup Roku 2015, po raz pierwszy zostanie przeprowadzona debata pt. „Inwestycje w startupy – przyszłość regionu”.

Podczas debaty przedstawiciele społeczności startupowej, administracji lokalnej oraz dużego biznesu będą starali się sprecyzować potrzeby młodego biznesu oraz wypracować najlepsze formy wzajemnej współpracy wszystkich środowisk.

Startup Mixer będzie też miejscem debaty o przyszłości innowacji ze szczególnym uwzględnieniem programu „Platformy startowe dla nowych pomysłów” Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która w ramach jego realizacji przeznaczy 200 milionów euro na wsparcie startupów w Polsce wschodniej.

Podczas gali finałowej konkursu Startup Roku 2015 zaprezentowane zostanę trzy inicjatywy, które
powalczą o tytuł Startup Roku:

• Share_Lock – firma jako pierwsza w Rzeszowie zaprezentowała swoją kamienicę zagadek. Fascynująca, emocjonująca, zupełnie nowa forma rozrywki dla odważnych i kreatywnych ludzi.
  • SRDF to marka oferująca geometryczne, proste formy, które wyglądają dobrze na każdej kobiecej sylwetce bez względu na wiek. To projekty przeznaczone do komponowania codziennych stylizacji, w których dobry basic to podstawa. Kobiety uczące się i pracujące, zasługują na komfortowe fasony pełniące funkcje eleganckich i prostych, ale efektownych ubrań. Takich, w których można iść prosto na imprezę. SRDF to starannie wyselekcjonowane formy niezbędne w każdej kobiecej szafie, skompletowane stylizacje, a także oryginalne t-shirty i bluzy z autorskimi nadrukami.
  • EaseByte – startup zajmuje się budową i obsługą serwisów oraz mediów społecznościowych. Firma oferuje szeroką gamę usług związanych z tworzeniem stron internetowych.

Dodatkowe atrakcje zaprezentują rzeszowskie startupy Moonlight oraz 3DSfera, które zorganizują zawody geamingowe oparte o technologię Oculus Rift.

Styczniowa edycja Startup Mixera odbędzie się pod patronatem prezydenta Rzeszowa – Tadeusza Ferenca.

Startup Mixer to cykliczne spotkania biznesowe organizowane przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy Uniwersytecie Rzeszowskim oraz po raz pierwszy przez Biuro Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Rzeszowa.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału rejestrując się pod tym adresem.

Szczegółowy program wydarzenia można pobrać tutaj.