W sobotę, 17 listopada w Auli KM8, w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej, jak co roku absolwenci ścieżek polsko i anglojęzycznych Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, którym  licznie towarzyszyli przyjaciele, znajomi i rodzina, odebrali tak długo wyczekiwane dyplomy ukończenia studiów. W Graduacji wzięli udział także partnerzy Uczelni z zagranicy oraz grupa absolwentów z Wietnamu.

Ceremonię rozpoczął Prorektor ds. Nauczania dr Andrzej Rozmus, który pogratulował tegorocznym absolwentom zakończenia tak ważnego etapu w rozwoju zawodowym i naukowym oraz życzył wszystkim dalszych sukcesów. Ze względu na dużą liczbę absolwentów i gości anglojęzycznych, uroczystości graduacyjne odbywały się w dwóch językach. Para Lidia Lejko i Szymon Taranda pełniła honory gospodarzy spotkania.

Ważnym punktem programu było uhonorowanie najzdolniejszych absolwentów z poszczególnych kierunków studiów
i wręczenie im nagrody „Absolwenta Roku”. W tym roku wyróżniono dziewiętnaście osób.

Lista nagrodzonych absolwentów:

Anna Chmura, Justyna Curzytek, Nataliia Filimoniuk, Karolina Góraj, Sofiia Haliziv, Sylwia Warchoł, Jakub Gilarski, Mateusz Nowak, Piotr Olko, Tomasz Paśko, Gennadii Semenyshyn, Jakub Tobiasz, Marta Andrusiv, Katarzyna Czubat, Maja Świątek, Dominik Ciurko, Marcin Smulski, Mateusz Szczygieł oraz Oleksandr Zheliezniak.

Najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym momentem uroczystości było oczywiście nadanie absolwentom tytułu licencjata oraz magistra. Absolwenci ubrani w togi i birety na znak prowadzącego przełożyli chwosty znajdujące się przy biretach ze swojej lewej na prawą stronę jako symbol dołączenia do społeczności absolwentów WSIiZ, następnie każdy z absolwentów odebrał z rąk Władz Uczelni dyplom i list gratulacyjny na scenie.

Wręczone zostały dyplomy i listy gratulacyjne absolwentom z następujących kierunków:

I stopnia:

Administracji, Bezpieczeństwa, Dziennikarstwa i komunikacji społecznej, Filologii, Ekonomii, Finansów i rachunkowości, Zarządzania, Grafiki komputerowej i produkcji multimedialnej, Dietetyki, Kosmetologii, Turystyki i rekreacji, Ekonomii-ścieżka anglojęzyczna, Informatyki – ścieżka anglojęzyczna.

II stopnia:

Administracji, Dziennikarstwa i komunikacji społecznej, Ekonomii, Informatyki, Zdrowia publicznego, Ekonomii- ścieżka anglojęzyczna, Informatyki – ścieżka anglojęzyczna.

Po uroczystym wręczeniu dyplomów głos zabrali przedstawiciele absolwentów WSIiZ, którzy w imieniu tegorocznych absolwentów złożyli podziękowania na ręce Władz, Dziekanów, Prodziekanów, wykładowców oraz pracowników administracyjnych.

Nie zabrakło również przemówienia przedstawicieli Klubu Absolwenta, którzy zaprezentowali cele statutowe Klubu oraz korzyści wynikające z członkostwa w Klubie.

Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie znanej  piosenki „Ale to już było”, a następnie odbył się koncert zespołu Bleep Quartet i Diany Szeligi.

Absolwenci – piękni i uśmiechnięci – wznieśli toast lampką szampana nie przerywając robienia pamiątkowych „selfie”. Szacujemy, że podczas całej uroczystości Graduacji wykonano milion zdjęć 🙂

Pełna galeria zdjęć z Graduacji dostępna będzie w dniu 30 listopada br. na stronie Klubu Absolwenta po zalogowaniu.

Zobacz film z Graduacji

Autor zdjęć: Dominika Piętak