4 października 2016 roku odbędzie się 21. Inauguracja Roku Akademickiego w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11:00 w Auli KM8 w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ.

W trakcie uroczystości zaproszeni goście wysłuchają przemówienia inauguracyjnego JM Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, dra Wergiliusza Gołąbka. Odbędzie się też uroczysta immatrykulacja studentów I roku. Studentów tych przywita również Samorząd Studencki WSIiZ.

Inauguracja Roku Akademickiego będzie też dobrą okazją do wręczenia listów gratulacyjnych pracownikom, którzy w roku akademickim 2015/2016 uzyskali stopnie naukowe. Władze WSIiZ wręczą też akty nominacyjne członkom Konwentu WSIiZ II kadencji 2016-2020.

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. Stanisław Waltoś. Zatytułowany został: "O TRUDNEJ NAPRAWIE „RZECZYPOSPOLITEJ UCZONYCH".

Uroczystość uświetni jeden z najlepszych chórów akademickich w Polsce, Vox Coelestis, który wykona Gaudeamus Igitur oraz Gaude Mater Polonia.

PARTNEREM INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO 2016/2017 JEST URZĄD MIASTA RZESZOWA