W grudniu 2024 r. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyły się kolejne obrony rozpraw doktorskich przygotowanych w ramach Seminarium doktoranckiego w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. Był to intensywny czas dla promotorów, recenzentów, a w szczególności doktorantów.
12 grudnia 2024 r odbyła się obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr Diany Puchalskiej. Rozprawa została przygotowana pod kierunkiem dr. hab. Marcina Szewczyka, prof. WSIiZ, a jej tematem były „Media społecznościowe a zjawisko ekshibicjonizmu społecznego w pokoleniach Z oraz Baby Boomers”. Recenzentami pracy byli dr hab. Małgorzata Laskowska, prof. UKSW, oraz dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL.
Drugą obronioną pracą pt. „Mediolingwistyczne aspekty w konstruowaniu przekazu w mediach społecznościowych” była rozprawa autorstwa Pani mgr Magdaleny Hensoldt-Fydy. Rozprawa powstała również pod kierunkiem dr. hab. Marcina Szewczyka, prof. WSIiZ, zaś recenzowali ją dr hab. Anna Ryłko-Kurpiewska, prof. UG oraz dr hab. Justyna Szulich-Kałuża, prof. KUL.
13 grudnia 2024 r. miała miejsce ostatnia w 2024 roku obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr Justyny Masłyk, która przygotowała i obroniła rozprawę pt. „Wykorzystanie mediów społecznościowych w obszarze employer branding przez pracodawców z województwa podkarpackiego”. Rozprawa powstała pod kierunkiem dr. hab. Sławomira Gawrońskiego, prof. WSIiZ. Recenzje przygotowali dr hab. Agata Opolska-Bielańska, prof. UW, oraz z dr hab. Norbertem Życzyński, prof. PRz.
Po pozytywnym przebiegu obron Rada Naukowa Dyscypliny Nauki i Komunikacji Społecznej i Mediach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie nadała wszystkim kandydatkom stopień naukowy doktora w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach. W sumie w listopadzie i grudniu aż 9 kandydatów – słuchaczy Seminarium doktoranckiego, z sukcesem sfinalizowało swoje starania o uzyskanie stopnia doktora – mówi dr hab. Marcin Szewczyk, prof. WSIiZ.
Nowym doktorom życzymy dalszego rozwoju naukowego i dążenia do nieustannego doskonalenia swojego wkładu w polską naukę.
Wysoko oceniane obrony dobrych doktoratów mogą jednocześnie być inspiracją dla innych słuchaczy Seminarium doktoranckiego w dyscyplinie nauki o komunikacji społecznej i mediach do intensywnej pracy, finalizacji badań i dążenia do ostatecznego sukcesu, jakim w tym przypadku są pozytywne recenzje pracy doktorskiej, skuteczna obrona przygotowanej rozprawy i uzyskanie stopnia doktora w dyscyplinie – dodaje prof. Szewczyk.
Osoby zainteresowane awansami naukowymi zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej uczelni.