W piątek 27 kwietnia 2018 roku w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej blisko 100 studentów kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna miało niecodzienną okazję sprawdzić swoje talenty w praktyce. Podczas Deloitte Day wzięli udział w konkursie na prace artystyczne oraz warsztatach z infografiki, poznając jednocześnie możliwości pracy w dziale Creative Services firmy Deloitte.
Imprezę rozpoczęła telekonferencja z Tonym Sharmą, Managerem odpowiedzialnym za Deloitte Creative Services. Studenci mogli przekonać się, że to co w pracy zespołów kreatywnych może być stresujące – czyli presja czasu i zbliżający się deadline – to tak naprawdę źródła sukcesu. – To kształtuje charakter i wasze umiejętności – udowadniał mówca. Ponieważ te ostatnie są w zawodzie grafika bardzo ważne – podczas Deloitte Day znalazł się także czas na zajęcia praktyczne. Grupa 20 studentów wzięła udział w warsztacie infograficznym, prowadzonym przez Jana Trybusa, absolwenta grafiki WSIiZ, obecnie zatrudnionego w Deloitte Creative Services.
Oba spotkania bardzo pozytywnie ocenili studenci: – Usłyszeliśmy wiele przydatnych informacji na temat awansu wertykalnego w branży oraz często popełnianych przez młodych pracowników błędach – mówi Kamil Radomski, student I roku. – Z pewnością było to spotkanie przydatne do zweryfikowania naszych oczekiwań względem rynku pracy i tej branży – dodaje.
Jedną z ważniejszych atrakcji Deloitte Day był konkurs na prace artystyczne. Zadaniem studentów było stworzenie prac techniką malarską, z wykorzystaniem dostępnych dla wszystkich podobrazi i farb. Do rywalizacji zgłoszono 34 prace, które oceniło jury złożone z dydaktyków na kierunku GKiPM oraz przedstawicieli Deloitte. – Prace były ciekawe i bardzo różnorodne – od typowo malarskich, skupionych na plamie i kolorze, po bardziej rysunkowe, „grafizujące”, monochromatyczne, z przeważającą rolą linii – mówi juror, mgr Mikołaj Birek z Katedry Grafiki Komputerowej WSIiZ. – Ostatecznie nagrodziliśmy po dwie prace w każdym z tych stylów. Jury było w tym względzie jednogłośne – dodaje Birek.
Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody – aparat natychmiastowy Instax Mini z wkładami (I miejsce dla Vadyma Zarvanskyiego), głośnik bezprzewodowy Bluetooth oraz Powerbank 7800 mAh (II miejsce – Marek Mateusz) i Powerbank 7800 mAh (III miejsce – Mariusz Kusiak). Czwartą nagrodę – również Powerbank 7800 mAh– wcześniej nieplanowaną – jury przyznało Vadymowi Petrovskiemu, doceniając jakość artystyczną pracy. Wszystkie prace konkursowe zostaną przetransportowane do biura Deloitte w Rzeszowie i ozdobią ściany jednaj z sal konferencyjnych.
Jakie korzyści przyniósł studentom udział w Deloitte Day? Odpowiada mgr Łukasz Bis, Prodziekan kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna:– Impreza dała młodym adeptom sztuki graficznej możliwość poznania firmy Deloitte od zupełnie innej – niż powszechnie postrzegana – strony. Firma pokazała się jako świetne miejsce przyszłej pracy i rozwijania swojej pasji i kariery zawodowej. Jednocześnie zaufanie jakim Deloitte obdarzył nasz kierunek studiów jest świetną oceną sposobu kształcenia, jaki proponujemy młodym ludziom – podkreśla Prodziekan Bis.
Dla niektórych uczestników, Deloitte Day okazał się szczególnie przełomowy: – Pierwszy raz malowałem na płótnie – podkreśla z satysfakcją Dariusz Pater. – No i zawsze miło jest spotkać potencjalnych pracodawców – uzupełnia. A jako pracodawca Deloitte jest z pewnością warty uwagi, zwłaszcza na wciąż rozwijającym się podkarpackim rynku pracy. To firma o zasięgu ogólnoświatowym, działająca w obszarze audytu, zarządzania ryzykiem, konsultingu, doradztwa podatkowego, finansowego, prawnego i księgowości. W Polsce działa 9 oddziałów Deloitte – jeden z nich znajduje się w Rzeszowie. To właśnie tutaj już wkrótce firma otwiera oddział Creative Services. – Już od 1 czerwca Deloitte chciałoby zatrudnić pierwszych grafików – mówi mgr Bis. – Dzisiejsze spotkanie pozwala rekruterom wyłowić najzdolniejsze młode osoby spośród 350 studiujących Grafikę komputerową i produkcję multimedialną w WSIiZ.
Tekst: Iwona Leonowicz-Bukała