Z Polski do Wielkiej Brytanii lub Stanów Zjednoczonych – jakie były motywacje naukowców do opuszczenia naszej ojczyzny? Zapraszamy do lektury rozmowy z dr Kamilem Łuczajem, Adiunktem w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, członkiem Komitetu Badań nad Migracjami PAN.

Polski naukowiec w Europie i Ameryce. Perspektywy pokryzysowe – to projekt, który dr Kamil Łuczaj realizował w ramach programu Bekker NAWA, na Uniwersytecie w Cambridge. Jakie wnioski przyniósł pobyt naukowy i dlaczego to właśnie ta uczelnia, jedna z najlepszych na świecie, została wybrana przez stypendystę na miejsce realizacji projektu? Zapraszamy do lektury rozmowy. Wywiad z dr Kamilem Łuczajem pt. Wielka Brytania i Stany Zjednoczone „ziemią obiecaną” dla naukowców? Czyli o projekcie stypendysty programu Bekker NAWA można przeczytać TUTAJ.

Program im. Mieczysława Bekkera to jeden z flagowych programów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. W ramach ogłoszonych dotychczas czterech edycji programu, stypendia na realizację swoich projektów w renomowanych ośrodkach na świecie otrzymało blisko 600 naukowców reprezentujących polskie instytucje.