– Nauki o mediach to młoda, bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina naukowa, charakteryzująca się niezwykłą interdyscyplinarnością i szerokimi możliwościami praktycznego zastosowania wyników badań naukowych – mówi prof. Sławomir Gawroński, Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych WSIiZ. Zaznacza, że żyjąc w dobie społeczeństwa informacyjnego i silnie zmediatyzowanej rzeczywistości coraz trudniej jest wskazać obszary społecznej aktywności, w których nie występują związki z zarządzaniem informacją, mediami masowymi, w tym zwłaszcza społecznościowymi.
Seminaria skierowane są do osób związanych z dziennikarstwem, pracowników instytucji na stanowiskach odpowiedzialnych za zarządzanie informacją oraz kontakty z mediami, specjalistów od public relations, social media, promocji i reklamy, a także osób zaangażowanych w edukację medialną, czyli szerokiej grupy pedagogów.
– Nauki o mediach są niezbędne dla zrozumienia i doskonalenia wszystkich sektorów współczesnego społeczeństwa. Tak narodowego, jak i globalnego, światowego, a więc polityki, gospodarki i handlu, finansów, kultury, edukacji, a także rozrywki i zabawy – podkreśla prof. Tomasz Goban-Klas, wybitny socjolog i medioznawca, specjalista w zakresie teorii komunikowania, teorii i badania mediów – Pogłębiona analiza w każdej z dziedzin nauk społecznych musi zatem zawierać elementy nauk o komunikowaniu i mediach – dodaje.
Uzyskanie stopnia naukowego doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o mediach to kolejny etap samorealizacji, podnoszenia kwalifikacji oraz kompetencji. Otwiera on liczne nowe możliwości, w tym zatrudnienia, awansu czy rozpoczęcia lub kontynuowania kariery naukowej. Seminaria pozwolą na zdobycie praktycznej i aktualnej wiedzy, ponieważ będą skupione przede wszystkim na wyzwaniach współczesności: nowych mediach, mediach cyfrowych oraz internecie.
Media to szeroka dyscyplina, w której każdy możne znaleźć interesujący obszar dla siebie. Nauka ta ze względu na swoją interdyscyplinarność dotyka wielu zagadnień z różnych dziedzin. Warto także pamiętać, że ostateczny wybór tematyki przygotowywanych prac należy do seminarzystów, dzięki czemu można proces kształcenia dostosować do swoich potrzeb i zainteresowań.
– Obecnie WSIiZ w Rzeszowie prowadzi rekrutację na seminarium doktorskie na semestr letni 2017/2018. Warto zaznaczyć, że w murach WSIiZ odbyło się już kilka obron doktorskich zakończonych sukcesem. Pierwsze zajęcia w nowej edycji studiów rozpoczną się 17 lutego br. – informuje Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ.