Za nami siódmy Przegląd prac Graficznych „Deadline” i pierwsza edycja międzynarodowego konkursu „Regeneration”. Finałowe prace z obu zmagań artystycznych można oglądać w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej.
„Deadline VII”
„Deadline” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tym razem do konkursu, do którego zapraszani są jak zawsze studenci oraz absolwenci WSIiZ, zgłoszono aż 150 prac. Jury do wystawy zbiorowej zakwalifikowało 30 dzieł, w tym 25 grafik i 5 filmów animowanych. Prace wybrali dydaktycy prowadzący zajęcia na kierunkach Grafika komputerowa i produkcja multimedialna oraz Projektowanie graficzne.
Celem konkursu jest promowanie twórczości artystycznej studentów i absolwentów uczelni, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na wysoki poziom prac przygotowywanych przez studentów kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna we WSIiZ (zarówno w trakcie zajęć, jak i poza nimi).
Zwycięzcą w kategorii „Grafika” została Marharyta Furmanava. W „Animacji” najlepszy okazał się Eryk Berłowski. Finałowe 30 prac, wraz z dziełami zwycięzców, można zobaczyć na parterze (patio wokół fontanny) w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej.
Sprawdź nazwiska autorów poszczególnych prac
„Regeneration”
Z kolei „Regeneration” to międzynarodowy konkurs, którego kuratorem jest dr hab. Patrycja Longawa, prof. WSIiZ, prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Projektowanie graficzne.
Sztuki wizualne dają możliwość wypowiedzenia się w kwestiach dotyczących nie tylko jednostek, ale całych społeczeństw. Artyści, dzięki swojemu talentowi, mogą zwrócić uwagę widzów na różne niesprawiedliwości lub problemy poprzez swoje prace. Dzięki komunikacji wizualnej zawartej w obrazach, apel może mieć zasięg międzynarodowy, a tym samym przekaz dotrze do szerszego grona odbiorców. „Regeneration” to pierwsza edycja tego projektu, skupiła się ona wokół tematu przewodniego – zero głodu. Zgłaszane prace mogły mieć dwie formy – plakatu i ilustracji.
Do konkursu zgłoszono blisko 80 prac. z 10 uniwersytetów z całego świata (Temple University z USA; Chung Yuan Christian University z Taiwanu; Pradita University z Indonezji; Goverment College of Art & Craft z Indii; Bydgoszcz University of Technology; Academy of Fine Arts w Krakowie; Universidad Autonoma de Aguascalientes z Meksyku; Yong-In Arts & Science University z Korei Południowej; Çanakkale Onsekiz Mart University z Turcji oraz University of Information Technology and Management in Rzeszów).
Wystawę nadesłanych prac można oglądać w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej.