Dlaczego warto rozpocząć naukę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie? Jakie kierunki oferuje WSIiZ? Jakie kryteria należy spełnić, aby zostać studentem największej niepublicznej uczelni na Podkarpaciu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, nurtujących tegorocznych maturzystów, udzielili przedstawicie uczelni w trakcie XVI edycji Targów Edukacyjnych.

Jakie atrakcje przygotowała rzeszowska WSIiZ dla uczniów szkół średnich?

Atrakcje staraliśmy się dobrać w taki sposób, aby każdy kierunek mógł zaprezentować się najbardziej wiarygodnie. Dzięki temu uczniowie szkół średnich mieli okazję poznać ofertę wszystkich czterech Kolegiów WSIiZ – mówi Magdalena Łobodzińska z Działu Marketingu WSIiZ.

W trakcie dwóch dni pokazów na stoisku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania przyszli studenci grafiki sprawdzali swoje umiejętności rysując na żywo. Każda naniesiona kreska za pomocą rysiku i tabletu była w czasie rzeczywistym rzutowana na ścianę.

Pasjonaci informatyki otrzymali możliwość m.in. zagrania w grę fabularną typu RPG „Jura Forest Lost Tales” oraz mogli przenieść się do świata wirtualnego dzięki zestawowi VR Oculus Rift. Osoby pragnące studiować logistykę spróbowały swoich sił za kierownicą samochodu ciężarowego, korzystając z symulatora Euro Truck.

Dla pasjonatów kosmetologii przygotowano pokazy parafinowania dłoni oraz wykonywania profesjonalnego makijażu. Osoby pragnące podjąć edukację na kierunku pielęgniarstwo przy pomocy trenażera sprawdzali się m.in. w pobieraniu krwi oraz kaniulacji żył obwodowych. Fizjoterapeuci zaproponowali zgromadzonym uczniom i nauczycielom skorzystanie z terapii dłoni, a dietetycy przeprowadzali dokładną analizę składu ciała.

Na stoisku Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania można było również wykonać krótki test inteligencji emocjonalnej, a następnie zapoznać się z kołem emocji, barwami osobowości oraz modelami inteligencji emocjonalnej. Pojawiła się także możliwość sprawdzenia umiejętności językowych. Studenci filologii angielskiej chętnie rozmawiali z maturzystami o możliwości podjęcia edukacji w języku angielskim, oczywiście te rozmowy toczyły się w języku angielskim.

Podkarpackie Targi Edukacyjne w Rzeszowie to największe i najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie wystawiennicze szkolnictwa wyższego w województwie podkarpackim. W poprzedniej edycji udział wzięło blisko 100 wystawców i ponad 10 tys. zwiedzających.