Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie powstała 8 marca 1996 roku jako rozwinięcie działalności Rzeszowskiej Szkoły Menadżerów i Stowarzyszenia Promocji i Przedsiębiorczości. Głównym pomysłodawcą i twórcą uczelni był dr hab. inż. Tadeusz Pomianek, prof. WSIiZ, obecnie Prezydent uczelni.
Powołanie WSIiZ stanowiło odpowiedź na wyzwania związane z kształceniem kadr zdolnych do działania w szybko zmieniających się realiach społecznych, politycznych oraz gospodarczych. Od samego początku Władze uczelni kładły nacisk nie tylko na najwyższą jakość edukacji, ale także na jej powiązanie z zapotrzebowaniem na rynku pracy, priorytetem działalności WSIiZ były również rozwój badań naukowych oraz współpraca z biznesem i samorządem na rzecz rozwoju Podkarpacia.
W 1996 roku studenci WSIiZ kształcili się na trzech kierunkach, dziś w ramach czterech Kolegiów – Medycznego, Zarządzania, Informatyki Stosowanej oraz Mediów i Komunikacji Społecznej – realizujemy 13 kierunków studiów na ścieżkach polsko- i anglojęzycznych. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania to dynamicznie rozwijająca się, największa niepubliczna uczelnia wyższa na Podkarpaciu. Uczelnia z powodzeniem łączy tradycje z nowoczesnością i wielokulturowością. Aktualnie studiuje tu ponad 6000 osób (w tym słuchacze studiów podyplomowych), z czego blisko 1500 to obcokrajowcy z ponad 50 krajów świata.
Jubileusz ćwierćwiecza uczelni przypada na niesprzyjający czas pandemii. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną udział w świętowaniu jubileuszu uczelni jest możliwy tylko za pośrednictwem transmisji online. Głównym wydarzeniem jubileuszowych obchodów będzie posiedzenie Senatu i Konwentu WSIiZ 8 marca 2021 roku. W czasie posiedzenia zostaną powołani nowi członkowie III kadencji Konwentu, a także podjęta zostanie Uchwała Jubileuszowa. Tego dnia również otworzymy elektroniczną wystawę fotografii „WSIiZ wczoraj i dziś”, dokumentującą rozwój uczelni na przestrzeni minionych 25 lat. Dodatkowo na portalu uczelni oraz stronie jubileuszowej publikowane będą życzenia dla Jubilatki oraz filmowy kalejdoskop przygotowany przez dra Łukasza Błąda, ponadto planujemy tego dnia premierę Cyfrowej Kroniki WSIiZ. Linki przekierowujące do tych wydarzeń pojawią się już niebawem.
Więcej informacji o historii i Jubileuszu WSIiZ dostępne jest TUTAJ.