Początek nowego roku akademickiego to dobra okazja do tego, aby podsumować rok ubiegły. I przede wszystkim, docenić tych, którzy do tej pory ciężko pracowali na swój sukces. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania uroczyście wręczono nagrody Rektora i Kanclerza dla pracowników i studentów Uczelni.

Wręczenie nagród poprzedziła prezentacja filmu, przedstawiającego wizję przyszłości WSIiZ z przymrużeniem oka. Jednak jeżeli nadal tylu pracowników i studentów będzie się aż tak angażować w jej działalność, to ten film wcale nie musi być jedynie fikcją. Jak podkreślał Prorektor ds. Nauczania dr Wergiliusz Gołąbek – osoby nagrodzone podczas dzisiejszej uroczystości to wręcz filary, na których opiera się cała uczelnia. Nagrody Rektora i Kanclerza otrzymali między innymi studenci z najwyższą średnią ocen z poszczególnych kierunków. Są to: Karolina Leśniak, Magdalena Winczura, Maria Bajorek, Justyna Bednarz, Justyna Podgórska, Radosław Ślusarczyk, Vitalij Kurylo, Damian Krajewski, Michał Skrzypczyk, oraz Ryszard Domaradzki. Wspomnieć należy także o tych, którzy przygodę z WSIiZ dopiero zaczynają, a zaczynają z wysokiego "C’ czy raczej "ZI", bo otrzymali "Złote Indeksy". Nagrodzeni zostali: Jakub Pociask, Damian Bursztyka, Berenika Haduch, Tomasz Garusiński, Christian Potaczała, Marta Słomba, Gabriela Grochowska, Sylwia Mazur, Mateusz Panek oraz Mateusz Szeremeta. Władze uczelni doceniły również osiągnięcia nieco młodszych – za najlepszego ucznia LO WSIiZ uznany został Eryk Dykiel.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania nie byłaby tą samą uczelnią bez odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Szereg wykładowców i pracowników WSIiZ zostało nagrodzonych za swoją nietuzinkowość, pomysłowość, zaangażowanie i osiągnięcia na polu naukowym. Jednak nagrodzonych zostało tak wiele osób, a o osiągnięciach każdej z nich można by napisać odrębny artykuł, że nie sposób wymienić wszystkie nazwiska. Po szczegółowe informacje zapraszamy TUTAJ. Te wszystkie wyróżnienia są niezwykle istotne, jednak chyba dla każdego wykładowcy nie ma nic bardziej cenniejszego od uznania i sympatii samych studentów. W tym roku już po raz kolejny nagrodę w plebiscycie „Przyjazny wykładowca” otrzymał mgr Jerzy Pająk z Katedry Turystyki i Rekreacji. – Staram się pomagać studentom nie tylko na uczelni, ale też w ich normalnych, codziennych problemach – mówił laureat. Kapituła Plebiscytu „Student Roku” uhonorowała także wyjątkowych studentów WSIiZ. W kategorii „Przyjaciel Uczelni” zwyciężył Łukasz Kobylski – za swoją postawę godną naśladowania; w kategorii „Pasjonat” nagrodzono Norberta FurtkaBartosza Pałysiewicza. Największy krzewiciel sportu to zdaniem studentów Michał Radaczyński, a altruistka to Snizhana Luschynska, która angażuje się w działalność dobroczynną. Za osiągnięcia naukowe nagrodzono Anetę Walicką, natomiast w kategorii „Publicysta” zwyciężył Szymon Taranda – między innymi za swoje prawdziwe dziennikarskie powołanie. Szymon Taranda zdaniem studentów WSIiZ zasłużył także na tytuł „Jest OK”.

Uroczyste wręczenie nagród zakończyła krótka dyskusja Prorektora ds. Nauki prof. Jerzego Chłopeckiego i Dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej Przemysława Tejkowskiego. Panowie rozmawiali między innymi na temat obecnej kondycji języka polskiego, jego właściwego używania i interpretacji. Wszyscy zgromadzeni mogli nawet wysłuchać recytacji wierszy i prozy w wykonaniu dyrektora Tejkowskiego.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Gabriela Baszak
Zdjęcia: Adam Janusz