Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 trwa do 31 lipca!

Studia I stopnia

Analityka danych w biznesie

Forma: stacjonarne, niestacjonarne / Czas trwania: 6 semestrów

Kierunek Analityka danych w biznesie oferuje dobre zrozumienie biznesu oraz buduje wiedzę z zakresu Data Science. Eksperymentuj z danymi, rozwiązuj zagadki, testuj nowe teorie i udoskonalaj istniejące procesy, bazując na najnowocześniejszych narzędziach i technologiach.

Postaw na kompleksowe kształcenie na kierunku Analityka danych w biznesie we WSIiZ i otwórz sobie drzwi do kariery, bez względu na to, w której branży chciałbyś pracować!

Trendy i potrzeby rynku – Analityka danych w biznesie

Studia na kierunku Analityka danych w biznesie oferują atrakcyjny program nauczania. Absolwent będzie posiadał wiedzę i umiejętności z zakresu Data Science, takie jak uczenie maszynowe, statystyka, eksploracja i analiza danych, wizualizacja danych oraz modelowanie biznesowe. Zajęcia na studiach licencjackich będą prowadzone przez praktyków, którzy będą opierać się na rzeczywistych problemach i studiach przypadków.

KREATYWNOŚĆ I INNOWACYJNOŚĆ

Naucz się kreatywnie myśleć i poznaj sposoby na wykorzystanie danych w celu osiągnięcia przewagi konkurencyjnej, poznając podstawy analityki danych w biznesie. Praktykuj razem z WSIiZ innowacyjne podejście do problemów biznesowych i sprawdź, jak wykorzystać nowatorskie metody z dziedziny Data Science, aby rozwiązać problem.

STABILNA POZYCJA ZAWODOWA

Wyniki analizy zaprezentowanej w ramach konferencji REQUEST wskazują, iż pozycja analityka biznesowego była, jest i będzie niezagrożona. Nowe technologie będą dla analityka pomocą, ale nie zastąpią go. Dane Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń podają natomiast, że absolwenci studiów licencjackich z analizy danych na stanowisku specjalisty zarabiają miesięcznie średnio ponad 9 060 zł brutto.

DOBRE ZROZUMIENIE BIZNESU

Poznaj od środka i zrozum specyfikę działalności biznesowej! Studia na kierunku Analityka danych w biznesie wyposażą Cię w wiedzę oraz umiejętności rozpoznania i zidentyfikowania obszarów, w których wykorzystywanie analityki danych przełoży się na sprawną realizację projektów i przyczyni się do osiągnięcia celów organizacji.

dr Arkadiusz Gaweł – opiekun merytoryczny kierunku

Dlaczego warto studiować Analitykę danych w biznesie we WSIiZ?

01

Nowoczesne technologie

Poznaj sposoby analizowania danych za pomocą nowoczesnych technologii! Pracując na różnych oprogramowaniach nauczysz się, jak przetwarzać duże zbiory danych, wyciągać z nich wnioski, a także prezentować i wizualizować w profesjonalny sposób. Wybierając studia nad zarządzaniem danymi dowiesz się, jak używać języka Python czy R, by z łatwością odnaleźć się w dzisiejszym świecie biznesu.
02

Wszechstronne wykształcenie

Analiza danych i zarządzanie informacją są uniwersalne i mogą być stosowane w wielu dziedzinach biznesowych, takich jak marketing, finanse, logistyka, zdrowie i wiele innych. WSIiZ, jako jedna z nielicznych uczelni w Polsce, oferuje kompleksowe kształcenie, łącząc w programie studiów analitycznych wiedzę z zakresu ekonomii, informatyki i zarządzania, co poszerzy Twoje kompetencje i możliwości wyboru ścieżki zawodowej. Studiuj na kierunku Analityka danych w biznesie i otwórz sobie drzwi do wymarzonej kariery!
03

Praktyczne umiejętności

Studiuj Analitykę danych w biznesie i zdobądź szeroką wiedzę na temat aspektów międzynarodowego biznesu! Naucz się analizować dane, zarządzać informacjami, wykorzystywać techniki statystyczne i tworzyć modele przewidywania, które pozwolą podejmować w biznesie bardziej świadome i oparte na danych decyzje. Dzięki naszym partnerom będziesz mógł zdobyć solidne wsparcie oraz fachowe doradztwo w trakcie trwania studiów.
04

Innowacyjność i kreatywność to klucz!

Kierunek Analityka danych to emocjonujące pole do pracy dla osób, które lubią wyzwania i chcą wpływać na innowacje w biznesie. W dzisiejszym świecie firmy potrzebują ekspertów, którzy potrafią nie tylko analizować ogromne ilości danych, ale i przekształcić je wartościowe informacje oraz wnioski. Umiejętne analizowanie danych napędza innowacje! Eksperymentuj, testuj nowe teorie, włącz kreatywne myślenie i udoskonalaj procesy biznesowe, pnąc się w górę po szczeblach kariery.

Przykładowe zajęcia

Sprawdź, jakie czekają na Ciebie przedmioty:
  • Strategia Data Science
  • Modelowanie i analiza procesów biznesowych
  • Ekonomia
  • Zarządzanie danymi
  • Modelowanie symulacyjne
  • Wstęp do języków analizy danych
  • Podejmowanie decyzji w oparciu o dane
  • Wizualizacja i raportowanie

Odkrywaj możliwości! Zapisz się do grupy na Facebooku

DOŁĄCZ DO GRUPY

Jak aplikować?
Wystarczą 4 proste kroki:
01
Rekrutacja online

Zarejestruj się TUTAJ

02
Skompletuj wymagane dokumenty. Potrzebujesz:
  • wypełniony w rekrutacji online, wydrukowany formularz wraz ze zdjęciem,
  • kserokopię świadectwa dojrzałości (oryginał lub odpis do wglądu przy składaniu dokumentów),
  • kserokopię dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (oryginał lub odpis do wglądu przy składaniu dokumentów) – dotyczy wyłącznie kandydata ubiegającego się o przyjęcie na jego podstawie.
03
Dokonaj opłat, a wymagane dokumenty prześlij pocztą tradycyjną lub złóż osobiście w Dziale Rekrutacji WSIiZ.

Dołącz do dokumentów kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego (300 zł) i opłaty rekrutacyjnej (85 zł).

Dokumenty złóż osobiście lub wyślij pocztą tradycyjną do Działu Rekrutacji WSIiZ (Rzeszów, ul. Sucharskiego 2, pokój RA8).

* W przypadku rezygnacji przed końcem rekrutacji, na wniosek kandydata przysługuje zwrot wpisowego w wysokości 300 zł.

04
Sprawdź wyniki rekrutacji.

Wyniki pojawią się w panelu rekrutacyjnym kandydata.

Odkrywaj WSIiZ
Poznaj Uczelnię
Wirtualny spacer po kampusie
Obejrzyj ponad 130 panoram w wersji desktopowej, mobilnej oraz przygotowanej dla posiadaczy okularów VR.