Rekrutacja na ten kierunek będzie prowadzona na rok akademicki 2023/24.

Studia I stopnia

English Philology

Wybierz odrębną ścieżkę kształcenia: Komunikacja w biznesie z językiem chińskim lub niemieckim.
Forma: stacjonarne/Czas trwania: 6 semestrów

Jesteś miłośnikiem języków? Zrealizuj swój potencjał na międzynarodowym rynku pracy, studiując English Philology we WSIiZ , kierunek prowadzony wyłącznie w języku angielskim. Do sprawnej komunikacji po angielsku dodaj język chiński lub niemiecki i zyskaj przewagę w stale zmieniających się sektorach biznesu i marketingu.

Odkrywaj możliwości! Zapisz się do grupy na Facebooku

DOŁĄCZ DO GRUPY

Połącz kompetencje lingwistyczne z umiejętnością sprawnego komunikowania się w różnorodnych środowiskach, by zyskać mocny atut, który będzie Ci dobrze służyć w wielu dziedzinach i branżach.
TOP 3
Angielski od lat znajduje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych języków świata. Jest językiem ojczystym ponad 360 milionów ludzi, choć w rzeczywistości posługuje się nim aż 1,5 miliarda osób z różnych zakątków świata.
JĘZYK DOMINUJĄCY
Badacze szacują, że w ciągu najbliższych 80-100 lat może zniknąć nawet do 90% używanych aktualnie języków. Zostaną one naturalnie zastąpione właśnie językiem angielskim. Już teraz jest to zauważalne zwłaszcza w krajach azjatyckich, gdzie coraz częściej rezygnuje się z nauki rodzimych dialektów na rzecz rozwoju znajomości angielskiego.
RANKING EF EPI
Według najnowszego rankingu EF EPI (English Proficiency Index) z 2021 roku, Polska znajduje się na 16. miejscu na świecie i 14. miejscu w Europie pod względem krajów, których mieszkańcy najlepiej posługują się językiem angielskim.
English Philology
Dlaczego warto studiować English Philology we WSIiZ?
01
Angielski z chińskim
Skorzystaj z wyjątkowej szansy i wyjedź na bezpłatny program wymiany studentów WSIiZ i Anshan Normal University. Aplikuj o prestiżowe stypendium rządu chińskiego i uzyskaj certyfikaty, które potwierdzą umiejętności językowe oraz otworzą drzwi do kariery na globalnym rynku pracy.
02
Nowe możliwości
Otwórz się na świat i możliwości – połącz karierę z najbardziej wpływowymi językami świata. Studia w tej dziedzinie zawsze będą przydatne, ponieważ angielski stał się pierwszym językiem komunikacji między krajami i kontynentami.
03
Multitasking
Z badań naukowców wynika, że ludzie, którzy mówią większą liczbą języków, lepiej radzą sobie nie tylko z rozwiązywaniem problemów i przełączaniem się między zadaniami, ale także bardziej skupiają się na filtrowaniu istotnych informacji.
04
Wielokulturowe środowisko
Studiuj w wielokulturowym środowisku, pośród studentów z aż 50 krajów świata, pod okiem profesorów, ekspertów i praktyków oraz pełnych pasji native speakerów.
Przykładowe zajęcia
Sprawdź, do jakich zajęć wykorzystasz nasze nowoczesne Cyfrowe Laboratorium Językowe:
  • Sociolinguistics
  • English Literature & Culture
  • Language of the Media
  • Reading & Writing
  • Integrated Skills
  • Proficiency Review
  • Phonetics
  • Listening & Speaking
  • Styles of English
  • English for Academic Purposes
Specjalności
Studia licencjackie na kierunku English Philology dają szansę rozwinięcia indywidualnych predyspozycji na atrakcyjnych ścieżkach kształcenia.

Komunikacja w biznesie
z językiem chińskim

Wybierz profesjonalną naukę języka chińskiego pod okiem native speakera. Program obejmuje rozwój umiejętności mówienia, czytania i kaligrafii oraz zajęcia z kultury chińskiej. Postaw na wyjątkową specjalność, która umożliwi Ci studiowanie w Chinach przez 6 miesięcy oraz pozwoli uzyskać certyfikat języka chińskiego. Co istotne – program wymiany trwa nawet w warunkach pandemii, obejmując głównie kursy online we współpracy z Anshan Normal University.

Komunikacja w biznesie
z językiem niemieckim

Wybierz specjalność o charakterze praktycznym, której rozbudowany moduł biznesowego języka niemieckiego pozwoli poszerzyć kompetencje lingwistyczne, komunikacyjne oraz interkulturowe. Dołącz do grona wykształconych ekspertów, wykorzystujących doskonałą znajomość języka niemieckiego oraz angielskiego w międzynarodowej karierze zawodowej.

Odkryj perspektywy zawodowe:
  • Business consultant
  • Human Resources assistant
  • Public Relation representative
  • International exchange coordinator
  • Travel advisor
  • Cultural events coordinator
  • Editor
  • Copywriter
  • Print reporter
  • International Relations Officer
Studia I stopnia
Forma: stacjonarne
Czas trwania:  6
CZESNE ZA MIESIĄC
Płatne 5 miesięcy w semestrze
REKRUTACJA:

20.04.2023 – 31.07.2023

PIERWSZE ZAJĘCIA:

Październik 2023

Skorzystaj z kalkulatora stypendialnego i sprawdź swoją zniżkę na czesne!
Jak aplikować?
Wystarczą 4 proste kroki:
01
Rekrutacja online

Zarejestruj się TUTAJ

02
Skompletuj wymagane dokumenty. Potrzebujesz:
03
Dokonaj opłat, a wymagane dokumenty prześlij pocztą tradycyjną lub złóż osobiście w Dziale Rekrutacji WSIiZ.

Dołącz do dokumentów kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego (300 zł) i opłaty rekrutacyjnej (85 zł).

Dokumenty złóż osobiście lub wyślij pocztą tradycyjną do Działu Rekrutacji WSIiZ (Rzeszów, ul. Sucharskiego 2, pokój RA8).

* W przypadku rezygnacji przed końcem rekrutacji, na wniosek kandydata przysługuje zwrot wpisowego w wysokości 300 zł.

04
Sprawdź wyniki rekrutacji.

Wyniki pojawią się w panelu rekrutacyjnym kandydata.

Odkrywaj WSIiZ
Poznaj Uczelnię
Wirtualny spacer po kampusie
Obejrzyj ponad 130 panoram w wersji desktopowej, mobilnej oraz przygotowanej dla posiadaczy okularów VR.