Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania podejmuje różnorodne, zintensyfikowane działania na rzecz internacjonalizacji kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem międzynarodowej mobilności studentów i pracowników. Od wielu lat nasza Uczelnia oferuje programy studiów w języku angielskim i kształci na dużą skalę studentów z różnych stron świata, którzy mają być katalizatorami pomiędzy polską gospodarką a biznesem międzynarodowym.
Zapraszamy do zapoznania się z projektami kierowanymi specjalnie do naszych studentów!
Nazwa projektu: „WSIZ: Wiedza – Staże – Informacja – Zatrudnienie”
Strona projektu: www.wiedzaizatrudnienie.wsiz.pl
Czas trwania: 01.09.2010 – 31.03.2015
Koordynator projektu: mgr Aleksandra Michorowska
e-mail: amichorowska@wsiz.edu.pl
Tel.: 017/ 866 1461
Celem projektu jest wzmocnienie potencjału rozwojowego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania jako ośrodka kształcenia studentów, wzmocnienie praktycznych aspektów nauczania, zwiększenie atrakcyjności absolwentów na współczesnym rynku pracy, a tym samym skuteczniejsze przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy.
Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej umożliwiający zarówno studentom jak i absolwentom WSIiZ udział m.in. w:
bezpłatnych konsultacjach z doradcą zawodowym
bezpłatnych konsultacjach z psychologiem
bezpłatnych szkoleniach z zakresu rynku pracy i poradnictwa zawodowego
stażach w przedsiębiorstwach krajowych
stażach lotniczych w kraju i zagranicą
warsztatach z zakresu autoprezentacji i metod aktywnego poszukiwania pracy skierowane do studentów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności
kursach z zakresu języka migowego
spotkaniach studentów ze specjalistami i naukowcami w ramach paneli
Over a month ago I have started my internship at International Aiport in Rzeszow. I chose it, because it gives me the chance to observe a day-to-day operations at the airport. In particular, operations of aircraft ground handling. At my work I am responsible for ramp operations handled with ground support equipment. I can learn there about aircraft ground handling procedures and safety policies for airside at the airport as well as the operational and economical aspects of ground handling company.
Oleksander Terekh – uczestnik projektu,
absolwent kierunku Aviation Management
W ramach projektu „WSIZ: Wiedza – Staże – Informacja – Zatrudnienie” przygotowana została kompleksowa oferta przygotowująca studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania do lepszego wejścia na współczesny rynek pracy. Przede wszystkim absolwenci, studenci ostatniego roku studiów I stopnia oraz w trakcie trwania studiów II stopnia, mają możliwość zweryfikowania zdobytej wiedzy w praktyce, uczestnicząc w płatnych trzymiesięcznych stażach realizowanych w przedsiębiorstwach na terenie całego kraju oraz za granicą. Staże te skierowane są także do osób niepełnosprawnych.
mgr Aleksandra Michorowska – koordynator projektu
Nazwa projektu: „Europa 2020. Podejmij wyzwanie”
Strona projektu: www.podejmijwyzwanie.wsiz.edu.pl
Czas trwania: 01.01.2013 – 31.12.2015
Koordynatorzy projektu:
mgr Monika Dąbrowska
e-mail: mdabrowska@wsiz.edu.pl
mgr Bartosz Pomianek
e-mail: bpomianek@wsiz.edu.pl
Tel.: 017/ 866 1290
Projekt ma na celu dostosowanie oferty dydaktycznej WSIiZ do potrzeb rynku i gospodarki opartej na wiedzy, a także wzmocnienie współpracy WSIiZ z pracodawcami.
Dzięki projektowi studenci mają możliwość realizacji staży krajowych oraz zagranicznych oraz uczestnictwa w dodatkowych warsztatach biznesowych.
Ponadto studenci kierunku Logistyka mogą:
Przystąpić do egzaminu European Junior Logistics
Uczestniczyć w kursie Symulacja i optymalizacja terminala kontenerowego
Uczestniczyć w kursie certyfikującym GS1 Global Office
Uczestniczyć w szkoleniu Flexsim
Uczestniczyć w zajęciach wyrównawczych z języka angielskiego
Studenci kierunku Logistyka w transporcie mają możliwość:
Przystąpić do egzaminu European Junior Logistics
Studenci kierunku Bezpieczeństwo systemów informatycznych mają możliwość:
1. Zdobycia certyfikatów:
Microsoft
Cisco
Oracle
Novell
2. Uczestniczyć w zajęciach wyrównawczych z języka angielskiego
Projekt daje bardzo duże możliwości rozwoju oraz przyczynia się do znalezienia pracy przez absolwentów dzięki realizowanym stażom krajowym i zagranicznym. Studenci objęci projektem mają możliwość zdobycia szeregu certyfikatów specjalistycznych, które są pożądane na rynku pracy. W trakcie roku akademickiego są realizowane warsztaty biznesowe, prowadzone przez praktyków. Wszystko po to, aby studenci mieli możliwość zakładania firm opartych o wiedzę pozyskaną w ramach realizacji zajęć z danego kierunku studiów.
mgr Monika Dąbrowska, Koordynator projektu
Nazwa projektu: „Erasmus+ praktyki zawodowe”
Strona projektu: www.erasmus.wsiz.edu.pl
Czas trwania: 01.06.2014 – 30.09.2021
Koordynator projektu: mgr Maryla Rarus
e-mail: mrarus@wsiz.edu.pl
Tel.: 017/ 866 1318
Celem programu Erasmus+ (praktyki zagraniczne) jest zwiększenie aktywności studentów w zdobywaniu doświadczenia zawodowego oraz zachęcenie do mobilności i podejmowania praktyk zawodowych za granicą.
Program Erasmus+ jest okazją do zdobywania doświadczenia zawodowego w ciekawych miejscach Europy i poznawania egzotycznych kultur. Praktyka może być realizowana w wielu zagranicznych instytucjach, np. przedsiębiorstwach, firmach, placówkach naukowo-badawczych, organizacjach non-profit, muzeach, bibliotekach i szpitalach.
Uczestnictwo w programie niesie ze sobą wiele korzyści, m.in.:
zwiększenie możliwości pracy studentów na rynkach światowych oraz w Polsce
rozwój siedzi kontaktów zawodowych i historii kariery
rozwój umiejętności zawodowych i budowanie pewności siebie
zdobycie doświadczenia zawodowego
zaznajomienie się z kulturą oraz sposobem pracy w przedsiębiorstwach zagranicznych
doskonalenie umiejętności językowych studentów
Zdecydowałam się na praktykę w Programie Erasmus głównie z powodu możliwości zdobycia międzynarodowego doświadczenia zawodowego, ale również z powodu chęci poprawy znajomości języków obcych i możliwości poznania nowej kultury. Na kraj praktyk wybrałam Hiszpanię – głównie ze względów kulturowych oraz językowych. Firma, w której odbywałam praktyki, zajmuje się marketingiem online. Praktyki trwały 3 miesiące, podczas których poznałam metody przeprowadzania kampanii marketingowych w social media, wykorzystywania Internetu i portali społecznościowych do celów marketingowych, pomagałam w przeprowadzaniu badań marketingowych. Wyjazd na praktykę Erasmusa to niewątpliwie cenne doświadczenie, zarówno zawodowe, jak i kulturowe. Praktyka w zagranicznej firmie może nam pomóc w znalezieniu pracy, szkolimy języki obce, poznajemy obce kultury, z pewnością poleciałabym praktykę Erasmus każdemu studentowi.
Katarzyna Rolek – studentka