- 24 lutego 2022 | Forum Akademickie / dr Joanna WójcikO skutecznym zdalnym nauczaniu
Sukces edukacji zdalnej nie byłby możliwy bez istniejącej niemalże na każdej uczelni grupy entuzjastów e-learningu, którzy wiele lat spędzili na propagowaniu tej formy kształcenia. Taką entuzjastką we WSIiZ jest dr Joanna Wójcik, która doskonale wie, że dobrze przygotowane i przemyślane materiały mogą służyć wiele lat i stanowić wartość dodaną zajęć (niezależnie od trybu ich realizacji). Ciekawe informacje o zdalnym nauczaniu oraz wpływie pandemii na e-learning można znaleźć w Forum Akademickim, które opublikowało artykuł dr Wójcik.
- 22 lutego 2022 | TVP Rzeszów / red. Anna ArciszewskaAkademia 50+ rozpoczyna kolejny semestr działalności
Akademia 50+ zaprasza osoby powyżej 50 roku życia do udziału w zajęciach w semestrze letnim 2021/22. O przygotowanych aktywnościach na nowy semestr opowiadała dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektor Akademii 50+, a Panie Małgorzata Cisek-Kozieł oraz Marianna Krupa przybliżyły widzom aktywności, z jakich mogą korzystać seniorzy.
- 22 lutego 2022 | Polskie Radio Kraków / red. Kamil WszołekWojna cybernetyczna – kto ma najlepszych hakerów?
Czym charakteryzuje się wojna cybernetyczna? Czy Słowianie są dobrymi programistami i hackerami? Które państwo ma największy potencjał cybernetyczny na świecie? Zachęcamy do wysłuchania ciekawej rozmowy pt. Wojna cybernetyczna”. O tajnikach cyber-świata opowiadał dr Mirosław Hajder.
- 20 lutego 2022Międzynarodowe media o Ukrainie – wypowiedzi studentów i pracowników WSIiZ
Grupowanie wojsk rosyjskich przy granicach z Ukrainą, a także późniejszą inwazję śledzi cały świat. Wielu dziennikarzy z różnych kontynentów przyjechało na naszą uczelnię, by porozmawiać z osobami z Ukrainy o tym co dzieje się w ich ojczyźnie.
- 14 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Łukasz WacławekOszczędzanie – w jaki sposób robić to dobrze?
Drożejące produkty i usługi znacząco wpływają na stan gotówki na kontach Polaków, dlatego dr Jacek Rodzinka, dyrektor ds. Rozwoju Komercji w Instytucie Badań i Analiz Finansowych WSIiZ przeanalizował różne możliwości oszczędzania. Czy któreś z nich są sprawdzone i mogą polepszyć majętność Polaków?
- 14 lutego 2022Generał Tomasz Bąk o amerykańskich żołnierzach na Podkarpaciu – opinie eksperckie
Grupowanie się wojsk rosyjskich na granicy Rosji i Białorusi z Ukrainą to sytuacja, na którą zwrócone są oczy całego świata. Decyzją Prezydenta USA – Joe Bidena, na Podkarpacie przyleciało wielu amerykańskich żołnierzy. Gen. bryg. rez. dr hab. inż. Tomasz Bąk, prof. WSIiZ udzielił wywiadów wielu lokalnym mediom na temat aktualnej sytuacji geopolitycznej.
- 14 lutego 2022 | Polskie Radio Czwórka / red. Kamil JasińskiKogo dotyczą cyberzagrożenia – wielkich przedsiębiorstw czy każdego człowieka?
Dr inż. Mirosław Hajder zwracał uwagę słuchaczom Radia Czwórka w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo w sieci. Wskazał także co grozi nam (jako odbiorcom), gdy zaatakowana zostanie wielka korporacja np. bank.
- 10 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoBiografie polskich naukowców
Dr Kamil Łuczaj, socjolog z Instytutu Analiz Edukacji WSIiZ, na antenie Polskiego Radia Rzeszów opowiadał o rozpoczynających się badaniach, w których przeanalizuje materiały autobiograficzne pozostawione przez polskich naukowców pracujących w krajach zachodnich.
- 10 lutego 2022 | Polskie Radio Rzeszów / red. Justyna PiekłoStereotypy na temat płci nadal istnieją i wpływają na lukę płacową
Jak podają ostatnie badania publikowane w magazynie „Science” – już małe dziewczynki wierzą w stereotypy nt. płci. Socjolog, dr Barbara Przywara, zauważa, że im wyżej w hierarchii płacowej znajdują się kobiety i mężczyźni, tym ta luka płacowa pomiędzy nimi jest większa.
- 4 lutego 2022 | Super Nowości / red. Wioletta KrukDemoralizacja w obozie władzy
Polska potrzebuje nowej propaństwowej i demokratycznej prawicy – uważa prof. Aleksander Hall, historyk i publicysta. W wywiadzie opublikowanym na łamach Super Nowości podkreśla na jakich wartościach powinna zostać zbudowana nowa prawica, czy powstanie nowej partii przed wyborami będzie jeszcze możliwe, a także opowiada o tym, ile w obecnej sytuacji jest winy… opozycji.
- 22 września 2023Kosmetyki naturalne w roli głównej – relacja z II edycji Natural Cosmetics International Meeting
Zainteresowanie kosmetykami naturalnymi z roku na rok rośnie i producenci kosmetyków naturalnych sięgają po coraz bardziej zaawansowane metody, aby pozyskiwać właściwe surowce kosmetyczne. Ważna jest dla nich również ocena bezpieczeństwa tychże surowców i naukowa weryfikacja skuteczności działania nowych preparatów, stąd konieczność ścisłej współpracy z naukowcami. O naturalnych kosmetykach rozmawiano podczas II edycji międzynarodowej konferencji naukowej Natural Cosmetics International Meeting, która odbyła się w dniach od 20 do 22 września w kampusie WSIiZ w Kielnarowej.
- 22 września 2023Mgr Konrad Gryczan oraz mgr Monika Fill obronili rozprawy doktorskie
Kolejni słuchacze Seminarium Doktoranckiego WSIiZ: mgr Konrad Gryczan oraz mgr Monika Fill – dołączyli do grona osób, które obroniły swoje rozprawy doktorskie.
- 21 września 2023Dlaczego bioróżnorodność jest ważna w wytwarzaniu żywności? – relacja z pierwszego wykładu V edycji cyklu „Przybij piątkę nauce”
Dlaczego bez bioróżnorodności nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa żywnościowego? Na to i inne pytania odpowiedziała dr hab. Paulina Kramarz, prof. UJ podczas swojego wykładu pt. „Nie będzie żywności bez bioróżnorodności”, który został zrealizowany w ramach cyklu „Przybij Piątkę Nauce”. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Wyzwania cywilizacyjne”.
- 20 września 2023Nie będzie żywności bez bioróżnorodności
- 20 września 2023Mgr Michał Wichrowski poprowadził Kongres Regionalny Rynku Lotniczego w Zielonej Górze
Mgr Michał Wichrowski był moderatorem Kongresu Regionalnego Rynku Lotniczego, który odbył się 15 września br. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie była partnerem wydarzenia. Kongres był zorganizowany w celu podkreślenia roli regionalnych portów lotniczych na rynku usług lotniczych.
- 20 września 2023Co motywuje ludzi do uczestnictwa w hackathonie i jak je wygrywać?
Warto zacząć od odpowiedzi na proste pytanie – czym są hackathony? Ogólnie przyjmuje się, że jest to narzędzie lub metoda rozwoju pomysłów i innowacji, w której uczestnicy stawiają czoła konkretnemu wyzwaniu lub grupie wyzwań w wyznaczonym czasie, a ważnym wyróżnikiem tej metody jest współpraca oraz rywalizacja.
- 20 września 2023Mgr Kinga Bajorek
- 20 września 2023 | Radio 357 / -POPOŁUDNIÓWKA 357
Rozmowa z Dominikiem Łazarzem w na antenie Radia 357.
- 19 września 2023WSIiZ gości grupę studentów z Indonezji w ramach programu IISMA
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania przywitała grupę 10 studentów z Indonezji w ramach Indonezyjskich Międzynarodowych Nagród Mobilności Studentów (IISMA). Jest to program stypendialny rządu Republiki Indonezji, który ma na celu finansowanie indonezyjskich studentów w ramach programów mobilności na najlepszych uniwersytetach i renomowanych kierunkach studiów za granicą. Dzięki IISMA studenci mogą spędzić jeden semestr w najlepszych uczelniach partnerskich za granicą.