Koło Naukowe Medycyny Stylu Życia

Kim jesteśmy?

Koło Naukowe Medycyny Stylu Życia skupia osoby zainteresowane wpływem stylu życia na zdrowie człowieka. Działamy i prowadzimy badania przy Katedrze Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej. Ze względu na swoją interdyscyplinarność członkiem koła może zostać każdy student zainteresowany tematyką i rozwojem wiedzy w zakresie medycyny stylu życia.

Czym się zajmujemy?

Koło Naukowe Medycyny Stylu Życia prowadzi działalność naukowo-badawczą w zakresie szeroko pojętego zdrowia, żywienia, nawyków, promocji zdrowia, jakości życia oraz działalność profilaktyczną. Naszym głównymi celami są:

• wspieranie rozwoju w obszarze nowoczesnego podejścia do zdrowia człowieka,
  • pogłębienie interdyscyplinarnej, holistycznej, działającej w oparciu o evidence-based medicine postawy współpracy zespołów terapeutycznych,
  • rozszerzanie wiedzy członków koła na temat prowadzenia badań naukowych oraz akcji promocyjnych dotyczących medycyny stylu życia.

Koło naukowe daje dużo możliwości rozwoju własnych koncepcji, umiejętności, kompetencji. Przykładowymi tematami, poruszanymi podczas spotkań są: czynniki ryzyka zdrowotnego związane ze stylem życia, żywienie w zdrowiu i chorobie, medycyna oparta na faktach, komponenty zdrowia człowieka.

Koło Naukowe Medycyny Stylu Życia

Opiekunka: