Skoki na koniach przez przeszkody, atrakcyjne konkursy jeździeckie z udziałem publiczności, zwiedzanie minizoo i laboratorium badań nad alpakami a także przejażdżki na koniach – to tylko niektóre atrakcje III Otwartego Pucharu Kielnarowej 2014. Impreza odbyła się 31 sierpnia w Centrum Zooterapii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej.

W ramach III Otwartego Pucharu Kielnarowej 2014 rozegrane zostały trzy konkursy jeździeckie.

Pierwszym z nich była „Mała Runda – konkurs z jokerem”. W tej rywalizacji przeszkody były ustawione na wysokości 60cm, a zawodnicy mieli do pokonania łącznie 6 przeszkód o różnej skali trudności. Ostatnią, szóstą przeszkodę mogli sobie wybrać. Skacząc prostszą zyskiwali jednak mniej punktów. Wybierając dużo trudniejszą ryzykowali jednak odjęcie prawie wszystkich punktów za niewłaściwe wykonanie tego skoku. W tej rywalizacji zwyciężyła Andżelika Klęsk na koniu Golden King.

Później rozegrany został „Grand Prix – konkurs z rozgrywką”. Przeszkody były ustawione na wysokości 80cm. Każdy zawodnik, który przejechał cały parkur bezbłędnie przechodził do tzw „rozgrywki”, w której wyznaczone wcześniej przeszkody musiał przejechać bezbłędnie w jak najkrótszym czasie. Tutaj ponownie bezkonkurencyjna okazała się Andżelika Klęsk na koniu Golden King.

Przed ostatnim konkursem widzowie mieli okazję obejrzeć pokaz Izabeli Niezgody i jej słynnego konia Pampero, który popisywał się przed publicznością swoimi sztuczkami.

Szczególnie ciekawym wydarzeniem był konkurs specjalny „Bingo”, w którym to publiczność decydowała, na jakiej wysokości mają być ustawione przeszkody dla zawodników. Wszyscy jeźdźcy zaczynali od przeszkód ustawionych na wysokości 60cm, ale w ostateczności poprzeczki zawędrowały aż na 130cm. Do ścisłego finału dostały się dwie zawodniczki na co dzień trenujące w Ośrodku Jeździeckim przy Centrum Zooterapii WSIiZ, Anna Cynar i Eliza Werner – obie startujące na koniu Elhior. Ostatecznie puchar za zajęcie I miejsca wzniosła Anna Cynar.

III Otwarty Puchar Kielnarowej dostarczył sporo emocji nie tylko zawodnikom, ale także kibicom, którzy licznie przybyli do Centrum Zooterapii WSIiZ.

Ale miejsce to warto było w niedzielę odwiedzić także z innych powodów. – Podczas zawodów jeździeckich można było odwiedzić minizoo oraz laboratorium badań nad alpakami ALPAKA LAB. Dzieciom najbardziej spodobały się młode alpaki, które przyszły na świat w maju tego roku. Wanilia i Tymotka, bo takie imiona im nadano – już stały się ulubieńcami zwiedzających, zwłaszcza, że są bardzo towarzyskie.

Widzowie korzystali również z przejażdżek bryczką, na hucułach, a na stoisku kulinarnym Taberny pod Sosnami można było smacznie zjeść.

W skład komisji sędziowskiej podczas zawodów weszły: Agata Majka, Barbara Pliżga, Barbara Góra. Zawody poprowadził Szymon Taranda.