Planujesz dziecko? Myślisz o wyprawce, o pokoju dla malucha, o większym mieszkaniu? A jak przygotowujesz pierwsze mieszkanie dla niego, czyli twoje ciało? Absolwentki WSIiZ rozpoczynają realizację interesującego projektu warsztatowego „Zanim zajdziecie”.

Zanim zajdziecie - projekt absolwentek WSIiZ

– Naszą misją jest dotarcie do osób planujących rodzicielstwo. Warsztaty „Zanim Zajdziecie” mają za zadanie szerzenie świadomości na temat przygotowania do ciąży i bycia rodzicem na wielu płaszczyznach, które składają się na tak zwane zdrowie psychofizyczne – mówi Magdalena Nabożna, absolwentka WSIiZ, zaangażowana w ten nowy projekt.

Zapisujecie się na nauki przedmałżeńskie, a potem na szkoły rodzenia. A może warto „wcisnąć” coś pomiędzy?

„Zanim Zajdziecie” to warsztaty z „przedrodzicielstwa”, przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.
– Dzięki naszym warsztatom możecie przygotować się do zajścia w możliwie jak najzdrowszą i najszczęśliwszą ciążę, a także – do zdrowego rodzicielstwa. Informacje, przekazywane na spotkaniach, poparte są naszymi – i naszych gości – osobistymi doświadczeniami, nabytą wiedzą oraz preferencjami – wyjaśnia Ewa Gyurkovich, absolwentka WSIiZ, współtwórczyni projektu.

Warsztaty odbywać się będą przez 9 tygodni (analogicznie do czasu trwania ciąży), co czwartek i ruszają od stycznia 2016 roku. Każde spotkanie będzie trwać około 3 godziny. Już dziś zapraszamy na spotkania organizacyjne, na których można się dowiedzieć więcej o programie warsztatów, jak i się zapisać na cały kurs.

Tematy warsztatów:
1. Zdrowie fizyczne przyszłych rodziców

• diagnostyka pasożytnicza, laboratoryjna, nietolerancje pokarmowe, analiza składu ciała
  • choroby przewlekłe: alergia, astma, cukrzyca, nadwaga
  • choroby autoimmunologiczne: Hashimoto, łuszczyca, RZS,
  • oczyszczanie organizmu: jelita, wątroba, toksyny, pasożyty, Candida
  • dieta eliminacyjna
  • dieta odkwaszająca
  • dieta odżywcza
  • baza przepisów i warsztaty zdrowego gotowania
  • suplementacja naturalna
  • aktywność fizyczna

2. Zdrowie psychofizyczne:

• oddech
  • energia
  • równowaga, harmonia
  • przygotowanie mentalne do świadomego rodzicielstwa – praca nad schematami, nawykami
  • podejście ajurwedyjskie
  • medytacja, wizualizacje

3. Spotkania ze specjalistami z dziedzin tj. położnictwo, terapia rodzinna, diagnostyka, coaching, seksuologia, fizjoterapia, bioenergoterapia, fitness, zdrowa kuchnia, kosmetologia, teologia, literatura parentingowa, fitoterapia, pedagogika, a także prelekcje „spełnionych” rodziców.

Inicjatorką pomysłu i zarazem trzecią współtwórczynią jest Monika Homa, coach i trener zdrowia, właścicielka Vega Zdrowie oraz współorganizatorka kursów gotowania „Poznaj smak zdrowia”.

Więcej informacji o projekcie absolwentek WSIiZ