31 marca 2014 roku w murach Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na wystawowej ścianie przy auli RA3 w zawisła wystawa fotografii członków koła naukowego "Diafragma" i uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.

– Wystawa przede wszystkim ma zaprezentować działalność naszego koła, pokazać, czym się zajmujemy, co tworzymy. Koło fotografii od października funkcjonuje w nowej formie, z nowym opiekunem i składem. Ta wystawa to podsumowanie pierwszego półrocza. Ponadto, chcielibyśmy, żeby zachęciła studentów do działania w naszym kole naukowym. Mam nadzieję, że spełni też funkcję ozdoby uczelni – wyjaśnia Izabela Babiarz z koła naukowego "Diafragma".

– Tematem wystawy jest człowiek – ponieważ może być realizowany na wiele różnych sposób, tak jak różni są członkowie koła, ich twórczość i patrzenie na świat. Wybraliśmy człowieka jako wspólny mianownik wystawy. Na tych zdjęciach – portretowych, modowych, reportażowych czy sportowych – bardzo wyraźnie widać różnorodność ludzi, kontrasty. Są też fotografie, które ukazują człowieka z bliska, z małego dystansu. Ideą wystawy jest ukazanie jak niesamowicie szerokim i niezgłębionym tematem jest człowiek oraz jak ujęli ten temat członkowie koła Diafragma – kontynuuje Izabela Babiarz.

Koło funkcjonuje w WSIiZ od 2009 roku. – Spotykamy się, w zmieniającym się składzie i formie, by rozmawiać o fotografii.
By fotografii się uczyć, zgłębiać, wymieniać się spostrzeżeniami i zachwycać. Od 5 lat Diafragma jest miejscem, gdzie wielbiciele fotografii mogą dzielić się swoją pasją – opowiada o swoim kole Izabela Babiarz.

Wystawa, której tematem jest CZŁOWIEK, prezentuje ten szeroki temat na wiele różnych sposóbów – tak jak różni są członkowie koła, ich spojrzenie na fotografię i to, co tworzą. Stąd na fotografiach możemy ujrzeć osoby w różnym wieku, w różnych miejscach i podczas różnych czynności. Mamy portrety, elementy reportażu, fotografii sportowej czy modowej.
Łączy je motyw człowieka, jako jeden z najbardziej intrygujących, tajemniczych i wciąż niezgłębionych
tematów dla fotografa.

Opiekunem koła jest wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych konkursach i festiwalach Jakub Ochnio.

Wystawa sfinansowana ze środków Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.