Co robi grupa 30 tureckich aktorów w Rzeszowie? Czym jest projekt: Promesa- Turcja 2014? Jak wygląda Turcja oczami studentów oraz jak wygrać kupony na darmowe kebaby? Odpowiedzi na te wszystkie pytania będziecie mogli usłyszeć już w najbliższym tygodniu, słuchając radioeter.fm.

Od 14 stycznia 2014 roku, w sercu Podkarpacia – w Rzeszowie, przebywa grupa 30 aktorów teatralnych z Izmiru. Goście z Turcji przybyli w ramach projektu Turcja 2014-Promesa, który realizowany jest z okazji 600- lecia podpisania pokojowych stosunków z Turcją. Uroczysta inauguracja projektu nastąpiła 6 marca w Stambule i zapoczątkowała cykl ponad stu wydarzeń kulturalnych, promujących zwyczaje i tradycje obu krajów. W rzeszowskim teatrze Maska, Turcy pokażą m.in. spektakl „Mała Księżniczka”, wyreżyserowany przez Artura Klucznika. Jak zapowiadają organizatorzy, nietypowość spektaklu będzie wiązała się nie tylko z wyzwaniem, jakim jest polska scena dla partnerów z Turcji, ale również z samą techniką i profesjonalizmem aktorskim, ponieważ goście będą wykorzystywać scenografię swoich gospodarzy.

Więcej na temat tureckich występów będziecie mogli usłyszeć w środę, w STUDNI, podczas wywiadu z dyrektorem Teatru Maska.

W trakcie trwania tygodnia tureckiego, na naszej antenie będą poruszane rozmaite tematy związane z tym azjatyckim krajem. Między innymi będzie można dowiedzieć się czegoś więcej, na temat tak bardzo popularnych w Rzeszowie-kebabów. Z tej okazji nasza redakcja zorganizowała plebiscyt, aby wyłonić tego najlepszego, idealnego tureckiego kebaba. Głosować można do końca marca!

Głosować można za pomocą strony internetowej radioeter.fm.

Dodatkowo, każdy biorący udział w głosowaniu, ma szansę otrzymać zniżki na najlepsze kebaby!

Studenci! W myśl tureckiego przysłowia: Kiedy dwoje głodnych się pobierze, urodzi się żebrak – nie bądźcie głodni, zgarniajcie kupony na kebaby!

Tekst: Agnieszka Tańcula