Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęli pracę w nowym studiu telewizyjnym. Uczelnia stawia na praktyczną naukę zawodu dla przyszłych prezenterów, reporterów, operatorów kamer i montażystów.

Studio telewizyjne Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

– Studio telewizyjne powstało z myślą o realizacji praktycznych zajęć dla studentów zainteresowanych tworzeniem obrazu i zawodem reportera telewizyjnego – wyjaśnia Dominika Panek, redaktor naczelna studia telewizyjnego.

Redakcja telewizyjna jest odpowiedzią na dużą popularność mediów elektronicznych. W studiu będą się odbywać zarówno zajęcia dydaktyczne, spotkania w ramach koła naukowego, jak i nagrania na potrzeby komercyjne.

Studenci WSIiZ uczą się już pracy z mikrofonem, mają zajęcia z emisji głosu, montażu telewizyjnego, kadrowania czy obsługi kamery.

– Członkowie redakcji telewizyjnej dokumentują najważniejsze wydarzenia z życia uczelni, przeprowadzają wywiady z zapraszanymi gośćmi, a w przyszłości stworzą kanał studencki – dodaje Dominika Panek.

Kolejnym krokiem będzie tworzenie filmów reklamowych i korporacyjnych.

Studio wyposażone jest w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Do dyspozycji studentów są kamery reporterskie, teleprompter pomocny w pracy prezenterów telewizyjnych, mikrofony bezprzewodowe, mikser wizji i dźwięku czy lampy studyjne. W skład wyposażenia studia wchodzi również tzw. steadicam, pozwalający m.in. realizować ujęcia w ruchu czy mini dron, pomocny przy kręceniu materiałów wideo z lotu ptaka. Studio telewizyjne posiada również oprogramowanie montażowe do profesjonalnej obróbki obrazu.

Praca w studio jest doskonałą praktyką przed rozpoczęciem pracy w zawodzie montażysty, operatora kamery, grafika, inżyniera dźwięku i oczywiście dziennikarza.

Kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna WSIiZ zdobył drugie miejsce w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najlepszy program studiów o profilu praktycznym, uzyskując dofinansowanie na dalszy rozwój, w tym m.in. na zakup wyposażenia do studia telewizyjnego. Nowa inwestycja WSIiZ dołącza do redakcji magazynu pressja.wsiz.pl oraz internetowej rozgłośni radiowej radioeter.fm i tworzy studentom doskonałe miejsce na doskonalenie swych medialnych umiejętności.

Zobacz zdjęcia studia telewizyjnego WSIiZ

Zobacz, co na ten temat ukazało się w mediach:
gazeta.pl
rzeszow-news.pl