A jednak studenci nie będą podróżować pociągami o połowę taniej! Posłowie nie zgodzili się na poprawkę w Ustawie o uprawnieniach do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.

Wszystko, na co mogą wiec liczyć studenci do 26 roku życia – pod warunkiem, że wybierając się w podróż pociągiem nie zapomną legitymacji – to obowiązująca obecnie ulga w wysokości 37 proc. Przysługuje im ona na przejazdy pociągami osobowymi, pospiesznymi i ekspresowymi.

Poprawkę do ustawy chcieli wprowadzić posłowie PiS. Gdyby przeszła, nie oznaczałaby ona jednak jeszcze tańszych kolejowych podróży studentów na wszystkich możliwych trasach. Zniżka miał bowiem dotyczyć jedynie przejazdów z miejsca zamieszkania do miasta, w którym mieści się ich uczelnia i z powrotem.