29 kwietnia 2024 r. Prorektorka WSIiZ ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, prof. WSIiZ , oraz wykładowczyni mgr Małgorzata Wejsis-Gołębiak złożyły wizytę w ambasadzie Filipin w Polsce. Spotkanie z Panią Ambasador Leah M. Basinang-Ruiz dotyczyło potencjalnej współpracy WSIiZ z uczelniami i szkołami średnimi na Filipinach.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie plasuje się obecnie na 12. miejscu w Polsce pod względem umiędzynarodowienia i wszystkie nasze wysiłki idą właśnie w tym kierunku. Zarówno oferta edukacyjna WSIiZ, jak i wieloletnie doświadczenie w kształceniu obcokrajowców w języku angielskim powodują, że uczelnie z najodleglejszych zakątków świata chętnie podejmują z nami współpracę. Mamy partnerów akademickich w Indonezji, Wietnamie i Malezji, jesteśmy gotowi podjąć nowe wyzwanie na Filipinach – powiedziała po spotkaniu w Ambasadzie prof. Agata Jurkowska-Gomułka.

Ambasadorka  Leah M. Basinang-Ruiz oceniła ofertę edukacyjną WSIiZ jako bardzo atrakcyjną dla potencjalnych studentów z Jej ojczyzny. Wyróżniają nas unikatowe kierunki studiów takie jak: Aviation Management, Social Work, Occupational Therapy czy Biomedical Sciences. Obecnie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie studiuje ponad 1400 studentów zagranicznych.