Jedni twierdzą, że na zagranicznych uczelniach studenci mają więcej luzu. Inni, że wręcz odwrotnie – „śrubka” jest im przykręcana tak mocno, że aż gwint trzeszczy… Nie ma innego sposobu, żeby się o tym przekonać, jak tylko samemu posmakować studenckiego życia na jakiejś zagranicznej uczelni.

I taką właśnie możliwość daje swoim studentom Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. A wszystko to dzięki – i to już od blisko 9 lat – uczestnictwu rzeszowskiej uczelni w Programie Erasmus.

– Rozpoczęła się rekrutacja studentów na wyjazdy studyjne w ramach Programu Erasmus 2008/2009! – poinformowała nas Marta Sikorska-Rokita, Koordynator Programu Erasmus z Działu Współpracy z Zagranicą WSIiZ – Spotkanie informacyjne dla kandydatów odbędzie się 8 października 2008 o godz. 10 w sali RA-132.

Po szczegółowe informacje dotyczące obecnego naboru, Marta Sikorska-Rokita odsyła na stronę Działu Współpracy z Zagranicą.

Od siebie dodamy tylko, że jeśli ktoś marzy o zagranicznych edukacyjnych wojażach (a spełnia wymagane warunki), warto aby pojawił się na zapowiadanym spotkaniu. Tym bardziej, że na podjęcie ostatecznej decyzji i złożenie wniosku wyjazdowego, nie będzie później już zbyt wiele czasu. Termin upływa 14 października.

Wóz, albo przewóz – w życiu najczęściej wygrywają ci, którzy szybko podejmują decyzje i nie boją się nowych wyzwań.

A co można „wygrać”? O, przepraszamy, ale to już sprawdźcie sobie sami! Poczytajcie sobie wspomnienia studentów WSIiZ, którzy skorzystali już z szansy wyjazdu i nauki na zagranicznej uczelni.

Fot. Archiwum DKM